Kadrioru lossi perehommikud

72dpi lastehommik porandal

Kadrioru ja Mikkeli kunstimuuseumis

Septembrist maini kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Pärast tunniajalist jalutuskäiku, vestlust ja mänge, mille käigus saadakse teada põnevaid lugusid ajatust kunstist ja kultuurist, minnakse töötuppa joonistama või meisterdama. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama omavalmistatud kunstiteos.

Perehommiku üheksa korra kaardi soetamisel maksab abonement 48 €.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 6 € (üks laps ja üks täiskasvanu).
Pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.

Palume etteregistreeruda: kadriorg@ekm.ee

21.01.2017
Muuseumijooga
Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioonis

Jooga muuseumis võib esialgu kõlada pööraselt, aga tegelikult leiab mitu tasakaalukat punkti, kuidas jooga ja muuseum omavahel ühe terviku moodustavad. Muuseumijooga eesmärk on kunsti keskel leida hetk iseendale, keskenduda kunstiteostele ja vaadata maailma kõige ilusama teose sisse. Lossi kaunis keskkond ja loomulik valgus soodustavad positiivse energia tekkimist.

Muuseumitundi tulles on soovitav selga panna mugavad ja liikumisvabadust toetavad riided.

18.02.2017
Kunstikoguja salamaailm
Mikkeli muuseumi püsiekspositsioonis

Tutvume Johannes Mikkeli (1907–2006) kunstikoguga, mis kannab omamoodi lugu ja väärtust. Uurime, kuidas teosed kollektsionääri juurde jõudsid. Tänapäeval saab endale teoseid soetada oksjonitelt ja seetõttu korraldamegi omamoodi kunstioksjoni, kus saame oma müügioskused proovile panna. Võimalus on katsetada, kui väärtuslikuks ja oluliseks suudame ühe kunstiteose rääkida.

18.03.2017
Linnuke kirjas
Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioonis

Igapäevane kiirustamine ja olmemüra ei lase meil märgata loodushääli ja leida linnapildis elavaid tiivulisi sulelisi. Lossis ringi käies otsime kunstiteostel olevaid linde. Ühtlasi juhime tähelepanu lindude välistunnustele ja elupaikadele ning sellele, kuidas kunstnikud on neid kujutanud. Võtame aja maha ja kuulame linnulaulu. Lindude laulud on väga erinevad ja ühiselt suudame linnulaulu kindlasti ka sõnadesse panna. Eestis on hästi tuntud koorilaulud, kus matkitakse lindude häälitsusi. Sel juhul on täpsest kõlast tähtsam nutikus ja huumorimeel loodushäälte kõla ja sisu edasiandmisel. Kui lastega parki või metsa jalutama ei jõua, siis kunstimuuseumi tunnis saab linnukese kirja.

15.04.2017
Naerata ometi!
Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioonis

Lossis leidub sadu naeratusi, mis on malbed, viisakad, kerged või kaunid, kuid ühelgi maalil pole näha säravaid hambaid. Miks on kaunite vürstinnade naeratused peidetud ja keisril varjatud muie? Räägime, kuidas hoolitseti vanasti oma hammaste tervise eest ja võrdleme seda tänapäeva laste teadmistega suuhügieenist.

Muuseumitund valmis koostöös Suukooliga.

20.05.2017
Valge kuld!
Mikkeli muuseumi uuel näitusel

Uuel näitusel tutvume materjaliga, mis omal ajal tunnistati kõige suuremaks imeks kõigi maailmaimede seas. See oli portselan, mida vanasti kallihinnalisuse pärast ka ,,valgeks kullaks“ nimetati. Hinnalise materjali, selle värvikeele ja sümbolitega tutvumiseks võtame ette pika reisi. Me ei reisi üksnes eri riikides, vaid võtame ette ka pika ajarännaku.