Tagasi kalendrisse

Asukoht: Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum

KAVA

Sünnipäevapeo mänguline osa
Mõtlemis-, otsimis-, liikumismängud, ühismaalimine ja töötoad

Pargis – Lilleaias ja Alumises aias
Lastele ja peredele: Värvid ja mustrid (Kadrioru kunstimuuseumi ees ühismaali tegemine), Ajas tagasi fotonurk (Lilleaias erinevate stseenide taaselustamine ja fotona jäädvustamine)

Kadrioru kunstimuuseumis
Lastele ja peredele: Rääkivate lehvikute töötuba (Kadrioru kunstimuuseumis lehvikute meisterdamine ja lehvikutekeeles suhtlemine)
Täiskasvanutele: Kadrioru lossi ja selles peituvate kunstiteostega tutvumine „Muuseumijuhi“ abil

Mikkeli muuseumis
Lastele ja peredele: Lehviku-memory (mälumäng Mikkeli muuseumi kõrval platsil)
Täiskasvanutele: Lehvikute töötuba edasijõudnutele kell 14.00. (Mikkeli muuseumis, osalejate arv kuni 16 inimest, osalemistasu 3 € sisaldab materjale ja juhendamist)

Peeter I majamuuseumis
Lastele ja peredele: Programm „Vana palee“ (uurime välja, milliseid rõivaid kanti Venemaal enne ja pärast Peeter I)
Täiskasvanutele: Peeter I ajastu ning moega tutvumine

Eduard Vilde muuseumis
Lastele ja peredele: Vilde roosa villa (mänguline tööleht „Pane Eduard Vilde riidesse!“)
Täiskasvanutele: otsimislehe abil Vilde kodu sisustusega tutvumine

Lastemuuseum Miiamillas
Lastele ja peredele: Levinuimad lehvikud (Lehvikute värvimängud)
Täiskasvanutele: väljapanekuga tutvumine „Kultuuriuurija“ töölehe abil

Õues toimuv tasuta, sees muuseumipiletiga.
Iga muuseum – 1 €, perepilet 5 muuseumi külastuseks – 10 €

Etendused ja kontserdid

13.30   18. sajandi õukonnaetiketist, daamide aksessuaaridest ja lehvikute keelest räägivad „õuedaamid“ barokajastu kostüümides. Esinevad kunstiteadlane ja ajaloolise tantsu spetsialist Yaroslava Bubnova (Ajaloolise tantsu teater Petit Trianon kunstiline juht, Sankt-Peterburg), eesti keelde tõlgib Aleksandra Murre (Kadrioru kunstimuuseumi direktor) (Kadrioru lossi banketisaalis, sissepääs muuseumipiletiga)

15.00 Hiina sõjalehvikute show ja töötuba (Kadrioru lossi rõdul, sissepääs muuseumipiletiga)

16.00 Tsirkus ja akrobaatikaetendus noortele ning nooremeelsetele.
Meelt lahutavad klounid Piip ja Tuut (noortepargis, tasuta)

18.00 Estonian Voices kontsert (Luigetiigil, tasuta)

19.30 Pidulik tantsuline tervitus 15 aastaseks saavale Lilleaiale. Esineb Ajaloolise tantsu teater Petit Trianon (Sankt-Peterburg)
Flamenkoetendus lehvikutega, mis tähistab Roosiaia 10. sünnipäeva
(mõlemad etendused Kontserdiväljakul, tasuta)

20.30 Pidulik sünnipäevakontsert Kadrioru lossi peasaalis (täiskasvanutele).
Esinevad tunnustatud vanamuusika interpreedid Saksamaalt ja Venemaalt. Õhtule lisavad pidulikkust Ajaloolise tantsu teatri Petit Trianon (Sankt-Peterburg) elegantsed ja hoogsad tantsud.
Osalejate arv piiratud, piletid 18 € Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas

Korraldajad: Kadrioru kunstimuuseum, Kadrioru Park, Mikkeli muuseum, Peeter I Majamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Eduard Vilde muuseum