Tagasi kalendrisse

Lossimuusika: Ashley Solomon, Imbi Tarum

Lossimuusika: Ashley Solomon, Imbi Tarum

Aeg: 19.03.17  17:00–18:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 10/7 €

“Isa, poeg ja ristiisa”

Ashley Solomon, traaversflööt (Ühendkuningriik)
Imbi Tarum, klavessiin

Flöödikorüfee Ashley Solomon, keda lisaks solistikarjäärile tuntakse ka kui nimeka vanamuusikaansambli Florilegium eestvedajat, puudutab koos Eesti klavessiinimängu Grand Lady Imbi Tarumiga Kadrioru lossis kuulaja kõrva tundelise ja fantaasiaküllase muusikaga. Kõlavad teosed C. Ph. E. Bachi, G. Ph. Telemanni ja J. S. Bachi sulest.

Kontsert toimub koostöös vanamuusikafestivaliga Ceciliana

Kava:

Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788)
Sonaat e-moll
Adagio – Allegro – Menuet

Carl Philipp Emanuel Bach
Sonaat G-moll H.542.5 (BWV 1020)
(Allegro) – Adagio – Allegro

Georg Philipp Telemann (1681–1767)     
Soolofantaasia flöödile nr 7 D-duur

Georg Philipp Telemann
Metoodiline sonaat nr.4 D-duur
Andante – Presto – Con tenerezza

Carl Philipp Emanuel Bach
Fantaasia klavessiinile C-duur Wq.6, H284

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Sonaat h-moll flöödile ja obligato klavessiinile BWV 1030
Andante – Largo e dolce – Presto

Flötist Ashley Solomon on lõpetanud Londoni kuningliku muusikaakadeemia ning täiendanud end plokkflöödi erialal Peter Holtslagi ning barokk- ja klassikalise flöödi erialal Lisa Beznosiuki käe all. Täna tuntakse teda eelkõige kui nimeka vanamuusikaansambli Florilegium eestvedajat. Ansambel on oodatud külaline mainekatel rahvusvahelistel festivalidel, samuti saab nende tõlgitsusi varasest muusikast nautida üle 20 heliplaadil, mis on välja antud plaadifirmas Channel Classics. Ka ülesastumised solistina on viinud Solomoni kontsertreisidele nii siin- kui sealpool ookeani, lisaks on ta salvestanud erinevatele raadio- ja telekanalitele. Solomoni tõlgitsused J. S. Bachi flöödisonaatidest pälvisid ajakirja Gramophone tunnustuse. Lisaks Bachile on Solomon ajastutruus vaimus salvestanud veel Mozarti, Glucki, Rossini, Nadermanni, Bochsa ja Tulou’ flöödimuusikat.

Alates 2006. aastast töötab Solomon Londoni kuningliku muusikakolledži ajaloolise interpretatsiooni osakonna juhatajana ning on selles ametis oma tudengitega ellu viinud ridamisi mastaapseid projekte (sh kontsertturneed Itaaliasse ja Austraaliasse). 2013. aastal debüteeris Solomon dirigendina, juhatades H. Purcelli “Dido ja Aeneast”.
Solomon on tihedalt seotud ka Boliivia muusika ja muusikutega. Florilegiumi ja Boliivia koori Arakaendar’i esimene ühine heliplaat, mis ilmus 2007. aastal, nomineeriti BBC muusikaauhinnale. 2008. aastal tunnustas Boliivia valitsus Solomoni tema panuse eest Boliivia kultuuriellu hinnalise Hans Rothi auhinnaga.

Imbi Tarum on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) klavessiiniprofessor, Klavessiinifestivali kunstiline juht ja Eesti tuntumaid klavessiinimängijaid. Aastatel 1978–1992 oli I. Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, samuti Nõukogude Liidu linnades. Alates 1992. aastast esineb I. Tarum ansamblis Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd orkestrite ja ansamblitega Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts jt. Eesti parimate solistide kõrval on tema partneriteks olnud näiteks Harry van der Kamp, Mikael Bellini, Lucy van Dael, Ellen Hargis, Peter Kooij, Alberto Martini, Aureliusz Golinski, Bolette Roed ja paljud teised. I. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat. 2007. aastal andis ta välja CD „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga. Alates 2010 osaleb ta Baltic Baroque koosseisus A. Vivaldi viiulisonaatide salvestamisel koos barokkviiuldajate Maria Krestinskaya, Evgeni Sviridovi, Andrei Reshetini, Andrei Penjugini jt ning barokktšellist Sofia Maltizovaga, välja on antud „Vivaldi collection“ 10 CDd.
Lisaks pedagoogitegevusele EMTAs on ta juhendanud meistrikursusi paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides ning andnud suvekursusi Soomes, Lätis ja Eestis.

Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga

Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Täispilet 10 € / sooduspilet 7 € / gruppidele soodustused
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina