Tagasi kalendrisse

Lossimuusika

Lossimuusika

Aeg: 13.04.17  18:00–19:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 10/7 €

Elmira Darvarova, viiul (USA)
Howard Wall, metsasarv (USA, New York Philharmonic)
Arvo Leibur, viiul
Toomas Nestor, vioola
Aare Tammesalu, tšello

Kavas Amram, Bach, Bissill, Cohen, Couperin, Duke, Gliére, Gould, Händel, Mozart, Nagy, Piazzolla, Rameau, Soukhovetski, Thompson, Zocher

Viiuldaja Elmira Darvarova on interpreet, kelle mäng on tuntud sooja ja siidise kõla ning veetleva isikupära poolest. 3-aastasena viiuliõpinguid alustanud Darvarova soleeris esmakordselt orkestri ees juba 8-aastasena.

Ta õppis Londonis Guildhalli muusika- ja teatrikoolis Yfrah Neamani käe all ning assistendina Josef Gingoldi juures Indiana ülikoolis. Lisaks täiendas ta end eraviisiliselt viiuldaja ja helilooja Henryk Szeryngi juures. Rahvusvahelistelt konkursidelt mitmeid auhindu pälvinuna annab ta täna ise meistriklasse ning on Plovdivi rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Veronas toimuva Salieri-Zinetti konkursi žüriide president.

Elmira Darvarova on olnud mitmete USA orkestrite kontsertmeister. Neist tähelepanuväärseim on kahtlemata Metropolitani ooperi sümfooniaorkester, kus ta oli esimene (ja seni ainus) naissoost kontsertmeister selle ajaloos. METi orkestris valdavalt ooperimuusikat esitanud Darvarova tunneb end koduselt väga erinevates muusikažanrites − lisaks kammer- ja sümfoonilisele muusikale võib teda kuulda mängimas ka džässi, tangot või hoopis India klassikalist muusikat.

Viiel kontinendil esinenud intepreet on lava jaganud selliste klassikamaailma suurkujudega nagu James Levine, Janos Starker, Gary Karr ja Pascal Rogé; tango- ja džässilegendide Octavio Brunetti, Fernando Otaro ja David Amramiga ning India klassikalise muusika virtuoosi Ustad Amjad Ali Khaniga. Darvarova on soleerinud paljude orkestrite ees nii USAs kui mujal, neist märkimisväärsemad on Viini Raadio sümfooniaorkester, Moskva Riiklik sümfooniaorkester ja Weimari Staatskapelle.

Elmira Darvarova mängu on võimalik kuulda arvukatelt salvestustelt.

Viimati ilmunute hulka kuulub näiteks CD prantsuse helilooja René de Castéra värske muusikaga ning Viini Raadio sümfooniaorkestriga koostöös valminud CD Vernon Duke’i loominguga.

Metsasarvemängija Howard Wall liitus New York´i Filharmoonikutega 1994. aastal, olles enne seda mänginud Philadelphia, Phoenixi ja Denveri sümfooniaorkestrites. Ta kuulub Ameerika All-Stars sümfooniaorkestri koosseisu. Howard Wall on NY Sümfoonikute solistina esitanud Robert Schumanni Kontsertpala neljale metsasarvele nii New York´is kui orkestri kontsertreisidel Euroopas ja Lõuna-Ameerikas. Pühendunud kammermuusikuna astub ta sageli üles New York ´i kammermuusika festivalil ja Delphinium Trio ning Amram Ensemble koosseisus, samuti duona koos oma naise, viiuldaja Elmira Darvarovaga. Wall on salvestanud 9 CD-d, sh koos NY Filharmoonikute metsasarverühma ja American Horn Quartet´iga. Tema mäng kõlab ka Principal Horn Philip Myers’s New York Legends CD-l. Wall salvestas Poulenc’i Elégie koos maineka prantsuse pianisti Pascal Rogé´ga ja David Amram’i teose “Blues and  Variations for Monk for Solo Horn”, tehes Pariisis ka selle Euroopa esiettekande. Howard Wall alustas metsasarvemängu kümneaastasena, bakalaureusediplomi sai ta  Carnegie Mellon University´s. Oma Carnegie Hall´i debüüdi tegi ta 19-aastasena.

Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Täispilet 10 € / sooduspilet 7 € / gruppidele soodustused
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina

logo for Plovdiv International Competition EK logo_v3 DELPHINIUM CLASSICS logo
Affetto Records logo New York Chamber Music Festival logo