Tagasi kalendrisse

Lossimuusika: Klaverimuusika Peterburist

Lossimuusika: Klaverimuusika Peterburist

Aeg: 15.01.17  17:00–18:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 10/7 €

Aleksander RADVILOVICH, klaver (Peterburi)

Kavas:
Galina Ustvolskaya (1919–2006) – Sonate Nr 6 (1988) or 4 Praeludiums 7’
Yuri Simakin (1947–2015) – Ritual (1972)
Alexander Knaifel (*1943) – Marsi armid (Шрамы марша) klaverile ja plaadile [CD] (1988)
Alexander Aslamazov (*1945) – Kevadised / Sekundilised variatsioonid (Веснянки/ Вариации на секунду) (1972)
Alexander Radvilovich (* 1955) – Sa(e)iten (1994)

Aleksander RADVILOVICH sündis Peterbiuris 1955. a. Lõpetas 1987 Leningradi konservatooriumi kompositsiooni erialal (prof S. Slonimski). Täinedas end kompositsiooni erialal Poolas, Hollandis ja Saksamaal, kus stažeeris selliste meistrite juures nagu B. Lutoslawski, B. Schaeffer, T. de Leeuw, P.-H.Dittrich ja B. Ferneyhough.

Oma heliloomingus otsib Radvilovich uusi väljendusvahendeid, uut sõna muusikas. Talle on iseloomulik helikeele teravus, helikujundite erilisus, sageli paradoksaalsed vormilised lahendused. Tema heliteosed on kõlanud alates 1980. aastatest mitmetel rahvusvahelistel festivalidel Venemaal, Ukrainas, Leedus, Saksamaal, Šveitsis, Taanis, USAs.

Alates 1984. a on Radvilovich Venemaa Heliloojate Liidu liige, alates 1991 kuulb Peterburi Heliloojate Liidu juhatusse.

1989 asutas ta Rahvusvahelise programmi „Heliteed“ („Звуковыe пути“), mille raames toimub igaaastane samanimeline nüüdismuusika festival ja Venemaa ainus rahvusvaheline kaasaegse muusika seminar. 1993. aastal asutas Radvilovich Loomingulise assotsiatsiooni „Zvukovõje puti“, kuhu kuuluvad muusikud-avangardistid Austriast, Saksamaalt, USAst, Koreast ja Venemaalt. Nüüdismuusika propageerimiseks asutas helilooja Peterburis ka samanimelise kaasaegse muusika ansambli.

Alates 1990. aastatest esineb Radvilovich palju välismaal nii helilooja, kui ka soleeriva pianisti ja ansambli “Звуковые пути” juhina, samuti peab nüüdismuusika teemalisi loenguid kõrgkoolides ja meistriklassides Berliinis, Dresdenis, Würtzburgis, Amsterdamis, Salzburgis, Pariisis, Odessas, Bergenis, Bostonis jm. Ta on ka õppejõud Peterburi Rimski-Korsakovi nim konservatooriumis ja Humanitaarülikoolis.

Tema loomingusse kuulub kaks sümfooniat, sümfooniline poeem „Legend viiuldajast“, Kontsert inglissarve ja kammerorkestrile, Kammerkontsert klavessiini ja keelpillidele, kammersümfoonia „Puškin“, Sinfonia sacra koorile ja ansamblile, Neli psalmi kahele klaverile De profundis temporum, kammerooper koorile „Loome muinasjuttu“ D. Harmsi sõnadele, samtui koori-, vokaal- ja instumentaalne kammermuusika ning muusika lastele.

 

Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Täispilet 10 € / sooduspilet 7 € / gruppidele soodustused
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina