Tagasi kalendrisse

Musta Daami päev

Musta Daami päev

Aeg: 22.07.14  12:00–16:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum

Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab 296. sünnipäeva! Tähtsa päeva puhul toimuvad meeleolukad üritused terves lossiaias. Vaata ürituse plakatit siit!
Mängudes osalevad: Kadrioru Kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla ja Vilde muuseum.
Mängude teema on ajendatud Kadrioru kunstimuuseumi näitusest “Eveline von Maydell. Mustvalge maailm”.
Oodatud on kõik lapsed koos peredega, et veeta lossis ja selle ümbruses mängides, avastades, meisterdades, teadmisi kogudes ja tsirkust vaadates üks lustlik päev.

MUSTA DAAMI MÄLUMÄNG

Must daam on teinud oma Memory-mängu, mida korraga saab mängida 2-4 inimest ja kus tuleb leida üles ühesugused mängukaardid. Võidab mitte ainult see, kel on kõige rohkem kaardipaare, vaid võidavad kõik – preemiaks Musta daami lood mängukaartidel olevatest tegelastest.

VARJUPÜÜDJA

Kas sa oled enda varjust üle hüpanud … aga enda varju kinni püüdnud?
Püüa enda või oma kaaslase vari pintsli ja värvide abil paberile. Lõpuks on kõikide osalejate varjud ühel paberil. Vaata, mille poolest erineb sinu vari teiste omast.

NIMEKÜTID

Musta daami käest on vaja teada saada tema elukutse, aga ta vastab vaid siis, kui teda kutsuda õige nimega. Parki on peidetud 8 erinevat tähte, millest moodustub lõpuks üks ilus naise nimi. Tähed leiad juhiste abil. Igas punktis on foto järgmisest peidukohast.
Lõpuks mine koerakesega daami juurde, kõneta teda leitud nimega. Kuuldud ametinimetus on ühtlasi selle punkti märkeks.

SILUETIAPARAAT

Varjude kinnipüüdmiseks on erinevaid viise. Neid saab ka fotoaparaadiga taga ajada. Võta endale kastist rekvisiit ja astu valge katte taha, et sinu vari jõuaks aparaati.
Pildi leiad endast hiljem Karioru kunstimuuseumi FB lehelt.

TIPI KÄPAD

Koerake Tip tahab parki jalutama minna. Tule talle appi ja lõika mustast paberist välja turris karvaga koer Tip. Kinnita talle käpad ja pane väiksed jalad kiirelt sibama. Nüüd saad õue vallatu koerakesega mängima minna.

RÕNGARALLI (Lastemuuseum Miiamilla hoovis)

See on lõbus ja vanast ajast pärit laste mäng. Jookse kiirelt ja aja rõngast enda ees mööda rada. Ratas võib vahepeal trikke teha ja teelt eemale veereda. Sina hoia rõngast püsti ja ära lase tal maha kukkuda. Rõngarallil saab palju nalja!

JUTA JUTUNURK

Mida sina tavalisel terve perega koos teed? Vanasti armastati lugusid jutustada.
Näitusel „Eveline von Maydelli mustvalge maailm” jalutab teiega ringi ja räägib haldjajutte vanaema Juta Kivimäe.

Ringkäigud toimuvad:
kell 12.15
kell 14.00
kell 15.00

VILDE ROOSA VILLA (Eduard Vilde muuseumis)

Kirjanik Vilde oli omal ajal väga moodne härrasmees. Punkti läbimiseks on vaja lahendada ülesanne, kus peab leidma Vilde välimuse ja tema ajastuga kokku kuuluvad asjad

MUSTANAHALISE KOMANDANDI VALGE MAJA (Peeter I majamuuseumis)

1714. aastal saab Aafrikast pärit poisikesest Abraham Hannibalist Peeter I ustav adjutant. Pärast keisri surma 1725. aastal jääb ta peremeheta ning paleepöörete ajajärgul saadetakse ta lumivalgesse Siberisse eksiili. Elisabet I trooniletulekuga tõuseb A. Hannibal taas soosingusse ning määratakse Tallinna komandandiks. Ustava impeeriumi teenrina muudab ta linlaste ja eriti Tallinna rae senise rahuliku elu vägagi ebamugavaks.

MUSTA-VALGE KIRJU ELU KADRIORUS (Lastemuuseum Miiamillas)

Mustvalgete loomade, lindude teemaline mäng, kus saab teada, millised mustvalged elanikud tegutsevad Kadrioru pargis.

Päevakava:
12.00-16.00 Terrassil meisterdame põnevaid mustvalgeid loomi;
14.00 Tähetornis kuulame mustvalgeid lugusid.

SÜNNIPÄEVA LÕPETAVAD KONTSERDID KADRIORU PARGIS:

16.00 Tsirkuseetendus nii väikestele kui ka suurtele (noortepargis)
18.00 Karl-Erik Taukar bändiga (Kadrioru luigetiigil)
19.30 Corelli barokkorkestri pidulik kontsert „Corelli kuninglik barokisära” (Kadrioru lilleaias)

Pargis toimuv tasuta. Iga muuseumi külastus 1 €, ühispilet 3 €
Lisainfo: 60 66 400 või kadriorg@ekm.ee

Eesti Kunstimuuseumi ja Rahvusarhiivi koostöönäitus toob vaataja ette Eesti juurtega baltisaksa maailmadaami Eveline von Maydelli (1890–1962) detailirohked siluettpildid, mis portreteerivad maailmasõdade vahelist kõrgkodanlikku elulaadi oma täies hiilguses. Kadrioru kunstimuuseumis on eksponeeritud rikkalik valik Eveline von Maydelli filigraanseid käärilõikeid, Rahvusarhiivi galeriis on avatud kunstniku elu kajastav fotonäitus.

lilleaed poseidoni muinasjutt

lilleaiamangud rongkaik

DSC 4123