Näitused 2006

Vene Valitsejad. Valitsejaportreed Eesti kunstikogudest
I osa 21.10.2006–27.05.2007
Näitus kujutab endast suurt portreede galeriid, kus näidatakse peaaegu kõiki Vene keisreid ja keisrinnasid, kes on olnud ka Eesti alade valitsejad, alates Peeter Ist kuni Nikolai IIni.
Kõik need pildid ja kujud – suurtest paraadportreedest miniatuurideni, tuntud kunstnike unikaalsetest teostest kuni tundmatute meistrite humoorikalt küündimatute koopiateni, A.Weizenbergi marmorskulptuuridest portselanmedaljonini – pärinevad erinevate Eesti muuseumide kogudest.

Peterburi versus Moskva. Kolm suunda Vene 19. sajandi kunstis
12.05.–01.10.2006

Selle aasta Kadrioru Kunstimuuseumi suvenäitus on pühendatud vene kunstile, mis moodustab väärtuslikuma osa meie muuseumi kollektsioonist. Väljapanek keskendub põhiliselt kolmele suunale vene kunstis 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses. Saab näha kuulsa kunstirühmituse “Mir Iskusstva” elegantset ja peenekoelist loomingupärandit, Moskva lopsakat ja jõulist impressionistlikku maalikunsti ning kaunist, kuid elukauget akadeemilist salongikunsti. Hingestatud vene maastikud ja hurmavalt kaunid daamid, virtuoosne graafika ja värviküllased linnavaated – Kadrioru Kunstimuuseumi suvenäitus pakub silmarõõmu igale maitsele. Siin saab näha selliste kuulsate vene kunstnike teoseid nagu K. Petrov-Vodkin, K. Korovin, A. Arhipov, I. Repin, I. Šiškin, V. Serov ja I. Levitan.