Näitused 2010

Leonardo da Vinci autoportree (?) esitlus
06.–12.02.2010
2008. aastal leiti Lõuna-Itaalias Acerenza linnakeses maal, mis võib olla renessanssgeeniuse Leonardo da Vinci autoportree. Kui see osutub tõeks, tähendab see nii kunstimaailma raputavat uudist kui ka suuri rahanumbreid.
Kadrioru kunstimuuseumil on unikaalne võimalus esitleda nimetatud maali Eestis. Esitlusel on eriline rõhk maali autori ja valmimisaja väljaselgitamiseks ette võetud laiahaardelistel uuringutel, mis hõlmavad nii kriminoloogiat (maalilt leitud sõrmejälje võrdlused), arstiteadust (da Vinci näo füsiognoomia) kui ka keemiat (värvipigmentide analüüsid). Sündmusele lisab kaalu asjaolu, et protsessis osalevad ka eestlased – Orest Kormašov ja Helen Kokk, kes on loonud da Vinci peast kolmedimensioonilise mudeli.

Madalmaade kunsti püsiekspositsioon
Uus ja mobiilsem installatsioon võimaldab väljapanekut tööde juurdelisamise ja ümberpaigutamise abil edaspidi jätkuvalt muuta, tutvustades ulatuslikumalt muuseumi kogu ja pakkudes välja erinevaid visuaalseid ja tähenduslikke kooskõlasid.
Uues püsiekspositsioonis näeb Madalmaade kunstist võimalikult mitmekesist valikut, 16.–19. sajandist, varem eksponeerimata töid maailmamainega kunstnikelt nagu Jacob Jordaens või Leonaert Bramer.

Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10
11.09.2010–23.04.2011
2010. aastal möödub 10 aastat Kadrioru lossi taasavamisest ja väliskunsti muuseumi ehk Kadrioru kunstimuuseumi loomisest. Juubelinäitusel “Šedöövri sünd” eksponeeritakse säravamaid leide muuseumi kogust. Vaataja ette tuuakse Eesti väliskunsti kollektsiooni siiani “lihvimata teemandid” – tööd, mille tumenenud lakikihi alt ilmnevad eriline kvaliteet ja intrigeerivad kunstnikunimed.