Erivajadustega külastajatele

Tulles Kadrioru kunstimuuseumisse autoga, palume autovärava taga helistada numbrile 56 553 02. Autoväravad avanevad kaugjuhtimispuldist ning invamärgistusega autod saavad parkida muuseumi territooriumil.

Ratastooliga tulles saab muuseumisse siseneda mööda kaldteed, mis asub peauksest vasakul küljel. Fuajeesse sisenemisel saab ratastooliga külastajale valmis panna teisaldatavad kaldteed, mis võimaldavad ligipääsu garderoobi ja muuseumi poodi. Oma tulekust saab informeerida turvatöötajat telefonil 60 66 402 või 56 553 02. Ratastooliga pääseb Kadrioru lossi põhikorrusele (peasaal, vahetuva näituse saal, püsiekspositsioon) ja 3. korruse Madalmaade kunsti püsiekspositsiooni. Lift mahutab ratastooli koos saatjaga.

Juhtkoeraga muuseumi külastamisel palume eelnevalt informeerida muuseumi turvatöötajat telefonil 60 66 402 või 56 553 02. Muuseumisse sisenemisel on vaja astuda üks aste alla. Fuajees paremale liikudes on garderoob ja kohvik. Sinna viib kaheastmeline trepp.

Kassa juurde jõuab kui peaukse juurest liikuda otse kuni tuleb üks aste üles ning neli sammu vasakule pöörates.

Muuseumis on olemas WC liikumispuudega inimestele. Invatualett asub kassa juurest, vasakule kolm sammu edasi liikudes, kaks astet üles ja kuus sammu otse. Tualeti uks jääb vasakule, tualeti ukse all on lai lävepakk.

Muuseumi poodi saab kui liikuda peaukse juurest otse kuni tuleb üks aste üles, liikudes neli sammu paremale jääb muuseumi pood vasakule küljele.

Näitusesaalidesse saab siseneda, kassa juurest kuus sammu paremale liikudes. Kaks astet üles, automaatselt avanevast klaasuksest läbi. Paremale pöörates jääb puidust trepp, mis viib poolkaares teise korruse näitusesaalidesse.

Vaata ka: Programm erivajadustega inimestele