Kunstikonkurss „Minu Eesti“

Konkurss on seotud Kadrioru kunstimuuseumi uue näitusega „Peterburi ja Dresdeni vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid“.

Nii nagu 19. sajandi alguse kunstnike maastikumaalid polnud ainult paikade jäädvustused, vaid oluline oli just nende mõtestamine, nii palume ka õpilastel luua pilte oma kodukohast, lähtudes mitte niivõrd paiga välisest ilust, vaid tähendusest lapsele, tema perele või kogukonnale tervikuna. Maastike jäädvustustes palume neil mõelda teemal „Mis on kodukoht?“

Parimad tööd valis kunstnikest, kunstipedagoogidest ja kunstiteadlastest koosnev žürii (Aljona Tubaleva, Anu Purre, Tiina-Mall Kreem, Kadi Polli). Võidutööde autorid kutsub Kadrioru kunstimuuseum Tallinnasse publikuprogrammile näitusel „Dresdeni ja Peterburi vahel“. Pärast näitusega tutvumist saavad noored tutvustada oma töid ja rääkida nendega seotud lugusid, arutleda kodukoha tähenduse üle.

Teisi töid saab vaadata ürituse Facebooki lehelt.

Sama programmi raames külastavad noored kahte riikluse seisukohast olulist paika – Vabariigi Presidendi Kantseleid Kadriorus ja Riigikogu hoonet.

Antud projekti rahastatakse riigieelarvest Haridus- ja Teadusministeerium kaudu.

Projekti toetab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.
Misa logo