Kuraatoriekskursioon

Temaatilised ekskursioonid muuseumi kuraatorite-kunstiteadlaste juhtimisel võimaldavad tutvuda sügavuti ja kaasahaaravalt muuseumi väljapaneku ja kunstiajaloo erinevate tahkudega ning pakuvad erilist lähenemist.

Kestus: 60–90 minutit vastavalt tellija soovile
Osalejate arv kuni 35 inimest
Hind 40€ (võõrkeeles 50), millele lisandub tasu muuseumipääsmete eest
Tellimine vähemalt 5 tööpäeva ette

Pakutavad teemad:

Kadrioru ajalugu läbi kolme sajandi: arhitektuur, poliitika, kultuur. Kunstiajaloolane Aleksandra Murre (võimalik tellida eesti ja vene keeles), kunstiajaloolane Tiina-Mall Kreem (võimalik tellida eesti ja saksa keeles)

Kadrioru loss ja Vene keisrite visiidid Eestisse. Kunstiajaloolane Aleksandra Murre (võimalik tellida eesti ja vene keeles)

Madalmaade kunst: teoste ajalooline taust ja kunstiajalooline analüüs, muuseumikogu kujunemine. Kunstiteadlane Greta Koppel (võimalik tellida eesti ja inglise keeles)

• Saksa kunst Kadrioru kunstimuuseumi kogus ja balti-saksa kultuuripärand Eestis. Kunstiajaloolane Anu Allikvee (võimalik tellida eesti ja saksa keeles)

Vene kunst Kadrioru kunstimuuseumis: kunstnikud, tellijad ja modellid, poliitiline ja kultuuriline taust, teoste päritolu ja muuseumisse jõudmise teed. Kunstiajaloolane Aleksandra Murre (võimalik tellida eesti ja vene keeles)

Naised kunstis. Ülevaade naiskunstnikest, naiste rõivamoest ja ehetest, kommetest ja peremudelitest läbi kolme sajandi. Kunstiajaloolane Tiina-Mall Kreem (võimalik tellida eesti ja saksa keeles)

Arhitektuuri ja tarbekunsti eelistused ja nende muutumine baroki ja rokokoo ajastul (itaalia, vene, Madalmaade 18. sajandi kunsti näidetel). Kunstiajaloolane Kerttu Männiste (võimalik tellida eesti, inglise ja prantsuse keeles)

• Atribueerimiskunst – mis see on? Kunstiteadlane Greta Koppel (võimalik tellida eesti ja inglise keeles)

• Pildi funktsiooni teisenemine ja kunstiturg 16.–17. sajandil Madalmaades. Kunstiteadlane Greta Koppel (võimalik tellida eesti ja inglise keeles)

{phocagallery view=category|categoryid=26|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0}