Muuseumitunnid

Kadrioru kunstimuuseum on ainus väliskunstile pühendatud muuseum Eestis. Siin asub Eesti riigi suurim Lääne-Euroopa ja Vene kunsti kogu. Muuseum asub Kadriorus, Vene tsaari Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis. Kadrioru kunstimuuseumi juurde kuulub ka Mikkeli muuseum, mis säilitab erakoguja Johannes Mikkeli (1907–2006) kingitusena muuseumisse jõudnud maali-, graafika- ja portselanikollektsiooni.

Muuseumitunnid pakuvad avastamis- ja kaasaelamisrõõmu lastega peredele, lasteaiarühmadele ja kooliõpilastele. Muuseum toetab ka keeleõpet, kohandades muuseumitunde keelekümblusmeetodeid arvestades. Keelekümbluse abil saavad õpilased võõrkeelt õppida praktilise kogemuse, suhtluse ja aktiivõppemeetodite kaudu. Õpilasekskursioonid nii püsiekspositsioonis kui ka vahetuvate näituste saalides on hea võimalus asjatundliku giidi kaasabil kunsti ja kultuuriga tutvuda ning põnevatel teemadel arutleda.

Kunstimuuseum on arvestanud ka puuetega laste ja noorte ligipääsetavusega. Lossis on pakkuda valik muuseumitunde, milles saavad osaleda kuulmis-, nägemis-, intellekti ja liikumispuudega grupid.

Lisaks üksiktundide tellimisele on muuseumitunde võimalik broneerida ka sarjana. Sellisel juhul saab õppeaasta algul omal valikul sobivaid teemasid arvestades koostada vähemalt viiest tunnist koosneva programmi. Eesti Kunstimuuseumi kogemus kinnitab – sarjatundide kasu lapse arengule on üksiktundidest oluliselt suurem.

Eesti Kunstimuuseumi 2018/2019. õppeaasta haridusbukletti saab vaadata ja alla laadida siit.