Muuseum puudutab

Aastaringne

Kunstimuuseumi viis filiaali on kõik ühel meelel, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Meie soov on see, et muuseum puudutaks kõiki vaatajaid, olenemata inimese erivajadusest. Kunstimuuseumi haridusprogrammides saavad osaleda liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.

INTELLEKTIPUUDEGA GRUPPIDELE

Kohandame muuseumitunde ja muudame muuseumikülastuse põnevaks kogemuseks. Soovitame muuseumitundide hulgast välja valida just teid huvitav temaatika ning konsulteerida selle sisust ning sobivusest teie grupile.

Mõned muuseumitundide näited:

  • KADRIORU LOSSI LUGU – tutvustab lossi läbi vanade maalide ja põnevate lugude. Saadakse teada, kes oli Peeter Esimene ja miks eestlased kutsusid teda Suureks Peetriks. Jalutame lossis ringi nagu printsid ja printsessid ning imetleme lossi ilu ja suursugusust. Tunni lõpus saab igaüks joonistada endale mäletuseks Peetri kleepsu või värvida lossipilt enda lemmikvärvides.
  • KUNST LÄBI MEELTE – kasutab kunsti kogemisel erinevaid meeleelundeid. Lõhnad, maitsed, helid ja kombitavad asjad aitavad kujutlusvõime hästi tööle panna ja aitavad leida ennast keset maalide maailma.  Kunstiteoste vaatamisel on abiks lõhnad, mida maalimaastikel leida ja maalil olevad esemed, mida saame oma käega puudutada. Kuulame erinevaid muusikapalu ja tajume kuidas see maali meeleolu ja õhustikku muudab. Loovtööna valmib erinevate materjalidega vaikelu, mida saab kompida.
  • MUUSEUMIJOOGA – eesmärk on kunsti keskel leida hetk iseendale, keskenduda kunstiteostele ja vaadata maailma kõige ilusama teose sisse. Lossi kaunis keskkond ja loomulik valgus soodustavad positiivse energia tekkimist. Väljavalitud maale vaadates leitakse üles loomad ja linnud, keda joogaharjutusi tehes jäljendatakse.
  • LINNUKE KIRJAS  – lossis ringi käies otsime  kunstiteostel olevaid linde ja suuname tähelepanu lindude välistunnustele ja elupaikadele. Võtame aja maha ja kuulame linnulaulu ja proovime ise väikest linnukoori teha. Tunni lõpus joonistame väikese linnu ja mõtleme, kuidas tema laul kõlada võiks. Kui lastega parki või metsa jalutama ei jõua, siis kunstimuuseumi tunnis saab linnukese kirja.

PIMEDATELE JA VAEGNÄGIJATELE

  • Kadrioru kunstimuuseum tutvustab, säilitab ja kogub vanemat väliskunsti – peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti. Muuseum asub Vene tsaar Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis.
  • Kadrioru kunstimuuseumis on alates 2015 aasta novembrist avatud skulptuurikogu hoidla. Soovi korral saab tulla skulptuurikogu hoidla juhataja ja kuraatori Tiina-Mall Kreemi juhendamisel tutvuma marmor- ja pronksskulptuuridega ning kuulama põnevaid legende ja müütilisi lugusid muistsete kangelaste kohta.
  • Kodulehel saab kuulata kirjeldustõlkeid, mis annavad ülevaate Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsiooni pärlitest – Peeter Esimese paraadportreest, Madalmaade kunsti maastikumaalidest, lossi peasaalist, Katariina Esimese ratsaportreest jms.
  • Suuremamahulise tööna on valminud plastikmaterjalist lossi makett, mis on valmistatud 3 D printimise teel. Lossi makett asub 2. korruse banketisaalis. Maketti täiendab taktiilne album lossi fassaadikaunistustest. Albumi saab laenutada muuseumikassast.
  • Kadrioru kunstimuuseumis toimuvad erinevad kuraatorekskursioonid, muuseumitunnid ja loengud. Huvi korral võtke ühendust meiega, nii saame leida teile sobiva temaatikaga ja huvipakkuva programmi, milles osaleda. Kirjutage aadressile: loore.sundja@ekm.ee
  • Juhtkoeraga muuseumisse tulekul, palume eelnevalt informeerida muuseumi turvatöötajat telefonil 60 66 402 või 56 553 02 või kirjutada kadriorg@ekm.ee

VAEGKUULJATELE JA KURTIDELE

Kadrioru kunstimuuseum pakub viipekeelset giidi, kes viib läbi ekskursioone lossi püsiekspositsioonis. Ekskursiooni giidi nimi on Margit Taks ning ta valdab suurepäraselt vene, eesti ja rahvusvahelist viipekeelt.

Olete oodatud ka oma tõlgiga osalema muuseumitundides või ekskursioonidel. Võtke julgesti ühendust: kadriorg@ekm.ee

LIIKUMISPUUDEGA INIMESTELE

Ekskursioonide valik on mitmekesine. Saab osaleda publikuprogrammides, kuraatori ekskursioonidel, laupäevaakadeemiates jt. üritustel.

Muuseumisse siseneda saab peaukse juures vasakul olevat kaldtee kaudu. Invaparkimine: eelneval kokkuleppel muuseumiga tel. 606 6400 (E-R 9.00-17.00) või kirjutada kadriorg@ekm.ee,

Muuseumis on olemas teisaldatavad kaldteed ja lift. Liftiga pääseb vaatama 2. ja 3. korruse püsiekspositsiooni  ja vahetuvaid näitusi.

Vene kunsti väljapanekule (3. korrusel) lossi merepoolses tiivas ratastooliga kahjuks ei pääse.