Suur Lego-võistlus „Laevad, linnused ja lahingud“

Kutsume teid osalema Kadrioru 301. sünnipäeva raames toimuvale Legode ehitamisvõistlusele „Laevad, linnused ja lahingud“.

20. juulil, Kadrioru sünnipäevapidustuse raames toimuval Lego-päeval eksponeeritakse valmis võistlustöid kauni kunsti kõrval kolmes muuseumis: Kadrioru kunstimuuseumis, Lastemuuseumis Miiamilla ja Peeter I majamuuseumis.

Ehitusvõistluse teema „Laevad, linnused ja lahingud“ on inspireeritud Taani riigilipu „Dannebrogi“ 800. sünnipäevast ning Kadrioru lossi- ja pargiansambli rajaja Peeter I merearmastusest. Ehitised võivad põhineda nii ajaloolistel sündmustel kui ka osavõtjate lennukal fantaasial.

Osalema on oodatud igas vanuses huvilised üksi ja võistkonnana.

OSALEMISEKS:

  • Pange ennast kirja sellel lingil. Registreeruda saab kuni 15. juulini 2019.
  • Foto laeva-, linnuse- ja lahinguteemalisest Lego-ehitisest palume saata aadressile: kadriorg@ekm.ee hiljemalt 18. juuliks 2019.
  • Võtame teiega ühendust, et kinnitada osalemine 20. juulil Lego-päeva üritusel, kus eksponeerime valminud töid.

AUHINNAD:

20. juulil valib žürii Kadrioru kunstimuuseumis, Lastemuuseumis Miiamilla ja Peeter I majamuuseumis eksponeeritud võistlustöödest välja parimad. Võitjaid tunnustavad auhindadega Eesti Kunstimuuseum ja Insplay – arendavate mänguasjade kaubamaja.

Autasustamine toimub Kadrioru lossi lilleaias kell 17.

Pange kujutlusvõime tööle ja tulge katsetama, kuidas sobib teie Lego-ehitis muuseumi!

Lego-võistlusel osalemine:

Legode ehitusvõistlusel osalemine on tasuta.
Osaleda võivad igas vanuses huvilised nii üksi kui ka võistkonnana.

Võistlustöödest koosnev ühepäevane näitus on eksponeeritud 20. juulil kell 12–17.
Ehitajad peavad oma tööde juures viibima nii tööde ülesseadmise kui ka mahavõtmise ajal.
Võistluspäeva jooksul on taiesed muuseumi turvatöötajate valvsa pilgu all.

Näitusele tuuakse võistlustöö oma transpordiga võistluspäeva hommikul, 20. juulil hiljemalt kell 10.30. Tööde ülespanekuks on aega üks tund.

Näitusele toodud tööd peavad üleval olema näituse lõpuni, varem eemaldatud võistlustööd hindamisel ei osale. Võistlustööd saab ära viia samal päeval alates kell 17.30.

Ühe võistlustöö aluse maksimaalne suurus on 50 × 50 cm. Suuremad taiesed on samuti oodatud, kuid arvestades muuseumi piiratud ruumimahtu, palume enne suurema töö esitamist see kindlasti kooskõlastada aadressil: kadriorg@ekm.ee.

Auhinna jaotavad võistkonna liikmed omavahel. Nii võistkonna liikmetele kui ka nende saatjatele on muuseumide külastamine 20. juulil tasuta.

Lego-päev

Lego-päeva raames leiavad aset veel mitmesugused tegevused ja töötoad: Kadrioru lossi õuealal toimub suur Lego-turg, Lastemuuseumis Miiamilla ühine Lego-filmi tegemine ja Legode ehitamisvõistlused kiiruse peale. Kadrioru kunstimuuseumis laotakse päeva jooksul kokku suur, ühiselt meisterdatud Lego-maal. Tutvu päevakavaga siin.

Lego-võistlust ja -päeva toetavad: Legopäev; Insplay – arendavate mänguasjade kaubamaja.