Tagasi kalendrisse

Ajalooline tantsufantaasia: Talveunelm suvelossis

Ajalooline tantsufantaasia: Talveunelm suvelossis

Aeg: 06.01.18  18:00–19:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12/8 €

Etendused toimuvad Kadrioru lossi peasaalis

Lavastus „Talveunelm suvelossis“ annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastuse põhitegelasteks on kolm kunstiteost Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioonist, kolme tsaar Nikolai I tütre – suurvürstinnade Aleksandra, Olga ja Maria portreed. Läbi näitemängu, tantsu ja muusika tuuakse vaatajate ette „elavad pildid“ suurvürstinnade suvepuhkuse elust, kus me näeme noori õukonnadaame tavapärastes situatsioonides: tee joomine, nukudega mängimine, ujumaskäimine, külaliste vastuvõtmine, eesti rahvapeo külastamine ning balliks ettevalmistamine. Tänapäeva inimese jaoks tuttavad situatsioonid on loodud klassikalise balleti ning elava muusika abil, andes edasi 19. sajandi elustiili ja vaimsust. Lavastuse ajalooliseks allikaks on suurvürstinna Olga Nikolajevna mälestused „Noorusaja unenägu“, tekstidena on kasutatud katkeid A. Puškini poeemist „Jevgeni Onegin“. Iga etendus kulmineerub interaktiivse üllatusega kuhu on kaasatud nii esinejad, kui ka vaatajad.

Lavastus on mõeldud lastele vanuses alates 6. eluaastast, lastega peredele ning kõigile, keda huvitab ajalugu, klassikaline muusika, tants ja teater. Etendus kestab umbes tund aega.

Lavastuse loominguline meeskond

Idee autor ja ajalooline konsultant: Aleksandra Murre
Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Helilooja ja pianist: Vladimir Ignatov
Flööt: Liina Fidelman
Valgustaja: Aleksandr Kohhanchuk või Denis Bretsko
Kostüümid: Tetyana Novezhenina, Maria Goltsman
Esinejad: Märt Agu või Dmitri Kosjakov, Maria Goltsman, Xenia Rudakova, Irina Fjodorova, Goltsman Ballett stuudio õpilased.

Piletid: lastele (kingitusega) 12 eurot, täiskasvanutele (ilma kingituseta) 8 eurot Ticket Best müügikeskkonnas  ning Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Grupitellimused (võimalikud soodustused): tel 606 6400, e-mail: kadriorg@ekm.ee

Etendused eesti keeles
14. detsember 2017 kell 18.00
6. jaanuar 2018 kell 18.00

Etendused vene keeles
15. detsember 2017 kell 18.00
5. jaanuar 2018 kell 18.00

Info: kadriorg@ekm.ee, goltsmanballet@gmail.com , tel 6066400
www.goltsmanballet.ee

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Stabilo
Partnerid: Kadrioru kunstimuuseum, Vene Filharmoonia Ühing, Inimese Arengu Keskus, Goltsman Therapy, Tet&Fur, Tallinna Tantsuakadeemia, Eesti Tantsuagentuur