Tagasi kalendrisse

Katariina Kadriorus. Balletiõhtu ja Jüri Kuuskemaa loeng

Katariina Kadriorus. Balletiõhtu ja Jüri Kuuskemaa loeng

Aeg: 14.04.18  18:00–19:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 15 €

ETENDUS ON VÄLJA MÜÜDUD!

Balletiõhtu raames esitab Rahvusooperi Estonia balletitrupp Kadrioru lossis katkendeid Toomas Eduri uuest balletist „Katariina I“ Tauno Aintsi muusikale, mille esietendus toimub Estonias 15. märtsil. Ballett räägib lihtsa Läänemere provintsis sündinud naise ja Venemaa karismaatilise keisri Peeter I imepärasest armastusloost. Katariina I lugu köitis balleti loojaid ning publikule antakse võimalus oma silmaga näha vapustava, ajalooliselt tõetruu ime sündi. Tantsunumbrite vahel loob ajaloolise konteksti tuntud ajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Katariina I sündis Marta Skawronska nime all ilmselt Lätis Latgale või Kuramaa alal. On spekuleeritud ka tema eesti päritolu üle. Nooruses oli ta teenijannaks luteri kirikuõpetaja ja haritlase Ernst Glücki juures. Katariina auks nimetati ka Tallinna lähistel Läänemere kaldal 1718. aastal rajatud suveloss, kunagine Katharinenthal ja praegune Kadriorg. 1724. aastal kroonis Peeter naise Venemaa keisrinnaks ja aasta hiljem, pärast Peetri surma sai temast Venemaa esimene valitsev keisrinna kuni surmani 1727. aastal.

Balleti sünnist ja tagamaadest räägivad selle loojad Toomas Edur ja Tauno Aints.

Õhtu valmib Kadrioru kunstimuuseumi ja Eesti Rahvusballeti koostöös Kadrioru 300. aastapäeva ja Eesti balleti 100. aastapäeva tähistamiseks

T 6. märtsil kell 19
L 14. aprillil kell 18
L 5. mail kell 18

Piletid 15 € Piletilevis ja muuseumi kassas.