Tagasi kalendrisse

Johannes Sarapuu – barokktšello
Reinut Tepp – klavessiin
Kavas barokiaja heliloojate tšellosonaadid

JOHANNES SARAPUU (1992) alustas 6-aastaselt tšelloõpinguid VHK Muusikakoolis Aare Tammesalu ja klaveriõpinguid Anneli Tanksimäe juures. Tšellotunde ja meistrikursusi on võtnud mitmetelt pedagoogidelt, sh. Laine Leichter, Teet Järvi, Mart Laas, Ivan Monighetti, Bartoz Koziak, Aleksander Rudin jt.
Aastatel 2008–2011 õppis ka Helsingis Hannu Kiiski juures. 2008 augustis ja 2010 oktoobris osales Hispaanias pikematel meistrikursustel, õpetajaks Iagoba Fanlo (Madriidi Kuninglik Konservatoorium). On osalenud paljudes kammermuusika- ja orkestriprojektides (muuhulgas Eesti Kontserdi hooajakavades), alates 2008 aastast tegev agentuuri Corelli Music barokkorkestris. Johannes Sarapuu on osalenud mitmetel üleriigilistel noortekonkurssidel ja saavutanud auhinnalisi kohti nii tšellistina kui pianistina. 2011–2012 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dotsent Henry-David Varema tšelloklassis.
Alates 2012 õpib Berliinis UDK-s (Universität der Künste) prof.emer. Wolfgang Boettcheri, alates 2013 septembrist professor Konstantin Heidrichi tšelloklassis. Ta on esinenud kammerkontsertidel Berliinis, andnud agentuuri Corelli Music poolt korraldatud kontserdisarjas”Põhjaranniku augustiööd Bachi tšellomuusikaga” rea soolokontserte, osalenud Vox Clamantise koosseisus turneedel Jaapanis, Prantsusmaal, Poolas ja Eestis ning teinud tšellistina kaasa Theatrumi projektides. Johannes Sarapuu on 2015 Vabariikliku keelpillimängijate konkursi laureaat.

Üliaus ja stiiliteadlik Bachi esitus oli kindlasti tšellistide parim. Aus polnud ainult Bachi esitus, tegemist on enda vastu kompromissitult nõudliku mängijaga, kelle suuremad muusikalised edusammud on kindlasti veel ees.

Lembi Mets 2015 Vabariiklikust keelpillimängijate konkursist, ajakiri Teater.Muusika.Kino

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu

Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Piletid Piletilevist või kohapealt

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvuskultuuri Fond
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Rohkem infot:
Lossimuusika veebisait
Kontserdisarja tutvustus meie veebilehel

Lossimuusika kontserdisari Facebookis

Palume kontserdi ajal mitte pildistada ja filmida ning lülitada välja mobiiltelefonid.

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.