Tagasi kalendrisse Aeg

Lossimuusika: Marcel Johannes Kits, Rasmus Raide

Lossimuusika: Marcel Johannes Kits, Rasmus Raide

Aeg: 17.09.17  17:00–18:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12/8 €

MARCEL JOHHANES KITS, tšello
RASMUS RAIDE, klaver

Kava:

Ludwig van Beethoven. Sonaat klaverile ja tšellole op 5 nr 2 g-moll
Franz Schubert. Sonaat tšellole ja klaverile a-moll “Arpeggione” D.821

Marcel Johannes Kits alustas tšelloõpinguid 5-aastaselt Lembi ja Reet Metsa juures. 7-aastaselt astus ta Tallinna Muusikakeskkooli Laine Leichteri tšelloklassi, 16-aastasena jätkas Mart Laasi tšelloklassis.

Alates 2014 oktoobrist õpib Marcel Saksamaal Trossingeni muusikaülikoolis prof. Francis Goutoni juhendamisel. Ta on osalenud edukalt paljudel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel, millest võib välja tuua 8-aastasena võidetud 2. koht rahvusvahelisel tšellokonkursil Liezenis (Austria), millele järgnes 2006. aastal 1. koht Karl Davõdovi nimelisel tšellistide konkursil Kuldigas (Läti). 2008 ja 2011 pälvis ta 2. preemia Dombrovski nimelisel keelpillikonkursil Riias (Läti) ning aastal 2009 2. preemia rahvusvahelisel konkursil “Noor muusik” Tallinnas. Aastal 2013 võitis Marcel ETV telekonkursil “Klassikatähed” peapreemia ning ERSO eripreemia. Sellele järgneva aasta jooksul andis Marcel üle 100 kontserdi üle Eesti, sealhulgas ka kõigis suurimates kontserdisaalides. 2015. aasta aprillis pälvis ta Trossingeni muusikaülikoolis toimunud ülekoolilisel konkursil teise peapreemia. 2015. aasta oktoobris pälvis Marcel Eesti Keelpillimängijate konkursil 1. preemia (mis oli ühtlasi ka konkursi ainus 1. preemia) ning Thomastik-Infeldi eripreemia.

Marcel Johannes Kits on esinenud solistina ERSO, Läti RSO, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Ü-ENSO, Liepaja sümfooniaorkestri ja Orchestra Ensemble Kanazawa (Jaapan) ees ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Risto Joost, Arvo Volmer, Mihkel Kütson, Mikk Murdvee ja Jüri Alperten.

Ta esines Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva presidendi vastuvõtu kontserdil ERSOga Jõhvi kontserdisaalis Risto Joosti juhatusel. 2015 sügisel esines Marcel solistina Saksamaal Württembergi Filharmoonia sümfooniaorkestriga, Venemaal Peterburi sümfooniaorkestriga ning Eestis Tallinna Kammerorkestriga, kus esitamisele tuli Schumanni tšellokontsert ja Tšaikovski “Rokokoo variatsioonid.”

Ta on osalenud aktiivselt erinevatel meistrikursustel prof. Stefan Popovi, prof. Michaela Fukačová, prof. László Fenyö, prof. Wen-Sinn Yangi, prof. Jan-Erik Gustafssoni, prof. Marko Ylöneni ja paljude teiste juures Norras, Saksamaal, Šveitsis, Bulgaarias, Itaalias, Hispaanias, Suurbritannias jne.

Alates aastast 2010 neljal järjestikusel suvel on ta saanud täisstipendiumi osalemiseks Astona rahvusvahelistel suvekursustel Šveitsis.

Marcel Johannes Kits mängib aastast 2016 Francesco Ruggeri valmistatud tšellol (Cremona, 1674), mis on talle mängida antud Deutsche Stiftung Musiklebeni poolt.

https://www.marcelkits.com/

Rasmus Andreas Raide alustas muusikaõpinguid seitsmeaastaselt Ell Saviaugu juures Tallinna Muusikakeskkoolis, jätkas Martti Raide klaveriklassis ning lõpetas kooli 2014. aastal kuldmedaliga. 2014. aasta sügisest jätkab ta õpinguid Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Kalle Randalu klaveriklassis. Ta on esinenud kontsertidel ja festivalidel mitmel pool Eestis (sh “Klaver06” ja “Klaver08”) ning musitseerinud koos Läti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Narva sümfooniaorkestri ja TMKK sümfooniaorkestriga.

Piletid Kadrioru kunstimuuseumi kassas ja Piletilevis
Täispilet 12 € / sooduspilet 8 / gruppidele soodustused
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka näitusepiletina