Tagasi kalendrisse

Lossimuusika “Pariisist Berliini”

Lossimuusika “Pariisist Berliini”

Aeg: 25.11.18  18:00–19:45
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 20 € / 15 €

Wilbert Hazelzet – flööt (Holland)
Jacques Ogg – klavessiin (Holland)

 

Kavas:
Jacques-Martin Hotteterre, Pierre Philidor, Jean-Marie Leclair, Johann Sebastian Bach, Wilhelm Friedmann Bach, Carl Philipp Emanuel Bach

Wilbert Hazelzeti juures ei ole midagi tavalist. Ei see, et tema barokkflöödiõpingud algasid 1970. aastal autodidaktina, juhendajateks 18. sajandi laulmise ja flöödimängu õpikud ning esituspraktikat käsitlevad traktaadid, ega seegi, et kohe pärast liitumist flöödisolistina Musica Antiqua Kölniga aastal 1978 tõusis ta komeedina kõige hinnatumate barokkflöödimängijate hulka. Komeet ei olnud vist hea võrdlus, sest Hazelzet ei ole kuhugi kadunud, pigem vastuoksa: ta on Amsterdami barokkorkestri flöödisolist, tiheda esinemiskalendriga kammermuusik ning Haagi kuningliku konservatooriumi, Utrechti konservatooriumi ja Inglise kuningliku muusikakolledži professor.

Jacques Ogg on klavessiini- ja klaverisolist ning continuo-mängija legendaarses Frans Brüggeni 18. sajandi orkestris. Orkestris, mis on tõenäoliselt enim mõjutanud 20. sajandi muusikute barokiinterpretatsiooni. Ehkki sellest peaks Jacques Oggi tutvustuseks piisama, on see ometi vaid üks tahk tema mitmekülgses tegevuses. Ogg on Lyra Baroque Orchestra kunstiline juht ja kammermuusikuna hinnatud nii pianisti kui ka klavessiinimängijana. Kuulsate ansamblipartnerite seas seob teda aga kõige pikem koostöö just Wilbert Hazelzetiga.

Koostöös vanamuusika festivaliga Tallinn feat. Reval

Sissepääs alates 17.30
Ürituse kestus on 1 tund ja 45 minutit, vaheaeg 15 minutit

Piletid Piletilevist ja enne algust kohapeal