Tagasi kalendrisse

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Prantsuse muinasjutt (Kadrioru kunstimuuseumis)

Muinasjutud Mikkeli muuseumis: Prantsuse muinasjutt (Kadrioru kunstimuuseumis)

Aeg: 19.04.20  13:00–14:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Selleks et kujutleda ennast Prantsusmaa kuningriiki, tuleb mõelda eelkõige uhkele pidusöögile. Tavaliselt kaunistati laudu ilusate vaasidega, samuti võis neil sageli näha kuninglikus Sevres’i portselanimanufaktuuris valminud esemeid. Rikkaliku kullatise ja säravate maalingutega kaetud nõud olid tõelised kunstiteosed, mis kaunistasid kuningate ja aadlike paleesid. Selleks et ka oma kodus suursugust pidusööki korraldada, valmivad loovtööna uhkete mustritega kunstitööd, mille igaüks saab koju kaasa võtta. Selle tunni muinasjutt „Kuldne leib“ jutustab aga sellest, et rikkus ei too õnne, kui su süda on külm nagu väärismetall.

NB! Toimub Kadrioru kunstimuuseumis.

Iga kuu ühel pühapäeval kell 13.00 ootab südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9aastaseid lapsi muinasjuttu kuulama ja meisterdama. „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“ sobib kogu perele, sest vanad muinaslood aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …

Vaata, mis muinasjutte 2019/2020 hooajal veel kuulame.

Perehommik kestab kuni 90 min

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)
Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.