Tagasi kalendrisse Aeg

Perehommik. Elukutse: Kollektsionäär

Perehommik. Elukutse: Kollektsionäär

Aeg: 21.10.17  12:00–13:30
Asukoht: Mikkeli muuseum, Kadrioru kunstimuuseum

Kollektsionäär (ehk „Kunstikoguja salamaailm“)

Mikkeli muuseumis

Koguda saab erinevaid asju: kommipabereid, raha, mänguasju, kive, aga ka kunsti. Johannes Mikkel oli kirglik kunstikoguja, kelle kollektsioon kasvas nii suureks, et see ei mahtunud enam hästi tema koju ära. Kunst oli Mikkeli elu eesmärk – kõige olulisem asi üldse.

Selleks, et kogu ei laguneks ka peale tema surma, kinkis ta selle Eesti Kunstimuuseumile. Nii rajatigi kunagisse lossi köögimajja muuseum.

Kohtumisel teeme selgeks, kuidas maalid, graafika ja tarbekunst kollektsionääri kätte võib jõuda ja milline väärtus on erinevatel teostel nende omaniku jaoks. Mälestuseks jääb makett Mikkeli kodust koos rohkete kunstiteostega.

Iga kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Sellel hooajal keskendume igal kohtumisel kindlale elukutsele, mis aitab meil kunstiteoseid uuest küljest avada. Peale temaatilist jalutuskäiku, vestlust ja mänge minnakse lossikooli joonistama või meisterdama. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama omavalmistatud kunstiteos.

Muuseum jätab endale õiguse teemasid vajadusel muuta.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 9 € (1 laps ja 1 täiskasvanu).
Pere iga järgmise lapse pilet 3,50 €
Perehommiku 9 korra kaardi soetamisel maksab abonement 65 €