Tagasi kalendrisse

Perehommik: “Ema portree läbi sajandite”

Perehommik: “Ema portree läbi sajandite”

Aeg: 09.05.20  12:00–13:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Emadepäeva programm „Ema portree läbi sajandite“

Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon ja näitus „Memlingist Rubensini“

Ema kujutised kunstis on alati võimsad ja kõnekad. Kõige enam on Euroopa kunstis kujutatud Jeesuse ema – Neitsi Maarjat. Kadrioru kunstimuuseumis on erinevate maade meistritelt mitmeid Maarja kujutisi, mida lähemalt uurides saame teada, mida pidasid kunstnikud ja nende kaasaegsed oluliseks Ema kujutamise puhul. Emad on ka kuulsad Vene keisrinnad, kelle portreesid Kadrioru lossis näeb. Arutleme, mis vahe võis olla valitsejanna ja tavalise naise lapseks olemisel. Tunni lõpus valmistavad kõik osalejad ka oma emale kingituse.

Märksõnad: emadepäev, Neitsi Maarja, keisrinnad, emadus, lapsepõlv

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 5–9aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega. Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.