Tagasi kalendrisse

Perehommik: „Keerukuju“

Perehommik: „Keerukuju“

Aeg: 11.01.20  12:00–13:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Skulptuurikunsti programm „Keerukuju“

Kadrioru kunstimuuseumis olevaid skulptuure on kõige parem uurida rollimängude kaudu. Nii paneme mõnegi kuju liikuma ning ka kuulus Milose Venus saab endale käed, värvi ja iseloomu. Muidugi uurime sedagi, kuidas ja millistest materjalidest on skulptuurid tehtud, mis võiks olla nende sees ning miks mõni teos on pandud postamendi otsa, teine asub aga hoopis lae all. Koos mängime uutmoodi „Keerukuju“, kus loosi teel muudetakse end erinevateks kujudeks. Mängu tulevad näiteks vallatu ahvipärdik, odakandja ja hiiliv panter.

Märksõnad: skulptuurikunst, materjalid, mütoloogia, karakterid, kehakeel

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega. Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.