Tagasi kalendrisse

Perehommik: “Munad ja pesad”

Perehommik: “Munad ja pesad”

Aeg: 04.04.20  12:00–13:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 € (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Lihavõttepühade programm „Munad ja pesad“

Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioon

Lossis on mitu kunstiteost, millel on peidus pesad ja munad. Leiame Hollandi tüdruku, kellel on käes kanamunadega korv, ja saame teada, mida selline pilt tähendada võis. Vanu portselanist kujukesi uurides õpime tundma Vene talurahva traditsioonilisi lihavõttemänge.

Aga kes on muna sees peidus – kas tibu või hoopis lohepoeg? Lapsed teavad kindlasti vastust sellele ja paljudele teistele põnevatele küsimustele. Rõõmsa tuju saamiseks paneme puust munad veerema ja otsimismängu lõpus teeb igaüks endale paberist ilusa munadepüha kaunistuse.

Märksõnad: lihavõtted, linnud, tarbekunst, loodus

Iga kuu teisel laupäeval kell 12 ootab lossidaam külla 7–11aastaseid lapsi koos ema või isa, vanaema või vanaisaga, et veeta kunstimuuseumis tore ja huvitav hommik. Ees ootab põnev ja mänguline ringkäik, mille käigus tutvutakse Kadrioru lossi kauni arhitektuuri ja värvika ajaloo või muuseumis asuvate kunstiteoste, nende peidetud tähenduste ja põnevate lugudega. Perehommiku lõpus saavad lapsed ka ise kunstnikuna kätt proovida ja toredat laupäevahommikut jääb meenutama omatehtud temaatiline kunstiteos.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed)

Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis, Mikkeli muuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.