Tagasi kalendrisse

Tantsuetendus „Ilu metamorfoosid“

Tantsuetendus „Ilu metamorfoosid“

Aeg: 12.01.18  19:00–21:00
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 24 €

Esitavad:
Goltsman Ballet, ansambel Una Corda, Kadrioru kunstimuuseumi kuraatorid

Muusikalis-tantsuline lavastus „Ilu metamorfoosid“ on inspireeritud maneristlikust kunstist (16. sajandi II pool), mille aluseks on klassikalise iluga mängimine, ideaalide edasiarendamine äärmuse ja groteskini. Vaatamata sellele, et manerismi viljelevad kunstnikud on elanud ligi viissada aastat tagasi, on nende kunstis peegelduv elutunnetus väga kaasaegne ning selle poole pöördumine aitab mõista ja tunnetada midagi klassikalist, mis jätkab oma elu kaasajas. Etenduse idee sündis lähtudes manerismile pühendatud näitustest, mis on avatud kahes Eesti Kunstimuuseumi filiaalis: Kadrioru kunstimuuseumis näitus „Uudistava pilguga. Maneristlik maal Varssavi Rahvusmuuseumist“ (21.10.2017–25.02.2018) ja „Rooma stiilis. Maneristlik graafika Eesti kogudest“ (21.10.2017–11.03.2018).

Lavastus on loodud kunstiteadlaste, muusikute ja tantsukunstnike tihedas koostöös ning kujutab endast dialoogi tantsijate plastilise liikumise, 16. sajandi kunstnike kujutatud figuuripooside ja muusika vahel. „Ilu metamorfoosid“ on kui 16. sajandi maneristliku kunsti tõlgendus kaasaegsesse vormi- ja helikeelde, toimides maneristliku graafika ja maalikunsti ning 21. sajandi vaataja vahelise meediumina.

Tantsuetendust juhatab sisse kunstiteadlase juhitud ringkäik näitusel „Uudistava pilguga“, kus külastajad saavad kogeda 16. sajandi kunsti olulisi teemasid ja kujundikeelt (ringkäigud eesti ja vene keeles). Programmi teine osa on tantsuetendus „Ilu metamorfoosid“, kus vaba plastiline koreograafia sulandub kunstiliseks tervikuks ansambli Una Corda improvisatoorse muusikaga. Iga etendus on paljuski unikaalne kunstisündmus. Vaheajal serveeritakse Itaalia veini lossi peasaalis.

Idee autorid, kunstiajaloo konsultandid ja ringkäigu juhid: Greta Koppel, Aleksandra Murre
Muusikaline kujundus: Liis Viira (harf), Ene Nael (klavessiin), Kristi Mühling (kannel)
Koreograafia: Egor Zadoya, Jaroslav Galitski, Maria Goltsman
Tantsijad: Allar Valge, Maria Goltsman, Jaroslav Galitski

Piletid on müügil Piletilevis.

Toetajad: Kadrioru Kunstimuuseum, Eesti Kultuurkapital

ETENDUSE AJAD ON MUUTUNUD!

12.01 ja 13.01.2018 kell 19.00 Kadrioru lossis
09.02 ja 10.02.2018 kell 19.00 Kadrioru lossis