Tagasi kalendrisse

Valgus kõnnib muusika saatel

Valgus kõnnib muusika saatel

Aeg: 19.09.19  19:30–21:30
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 25 / 20 €

Elamusprogramm Kadrioru lossi terrass-rõdul
VALGUS KÕNNIB MUUSIKA SAATEL

Koostöös festivaliga „Valgus kõnnib“

19. september 2019 Kadrioru kunstimuuseumis
kell 19.30 – 21.30 Kadrioru lossi terrass-rõdul

Esinevad:
Vladimir Ivanov Rakijevski – klaver (Moskva)
Denis Golubev – oboe (Moskva)

Kavas:
Philip Glass, Alvin Curran

Programmi raames saab nautida vaimustavat, välisele kõlade lihtsusele vaatamata väga sügavat nüüdismuusikat, mille kuulamine barokse lossi katuseterrassil vaatega küünaldesäras hiilgavale Lilleaiale teeb kogemuse kindlasti veelgi erilisemaks.

Kõigile osalejatele serveeritakse veini. Pärast muusikalist programmi võib jääda lossi rõdule veel kuni 21.30, et kogeda festivali „Valgus kõnnib“ küünaldemerd ja tuležongleerijate etteasteid Lilleaias.
Soovijad saavad väiksemates gruppides koos giidiga külastada öiselt pimedat Kadrioru lossi.

Vladimir Ivanov Rakijevski lõpetas Muusikakeskkooli Tšaikovski nim Moskva Konservatooriumi juures prof Aleksandr Mndojantsi klassis, seejärel õppis Moskva Konservatooriumis Ajaloolise ja kaasaegse interpreteerimise osakonnas prof Aleksandr Ljubimovi ja Aleksei Ševtšenko juures. Peale selle läbis ajalooliste klahvpillide koolituse Hannoveri kõrgemas kunsti- ja meediakoolis (HMTM) ja Master Solisten diplom programmi Zürichi konservatooriumis. Ta on mitme rahvusvahelise konkurssi laureaat, sh Maria Judina konkurss (I preemia, 2013), Frititz-Neumeyer-Wettbewerb (III preemia, 2012), A. Skrjabini nim konkurss (Pariis, I preemia), on olnud ESKAS ja DAAD stipendiaat. Osales paljudes nüüdismuusika ja ajaloolise muusika kontsertides ja meistriklassides (Robert Levin, Malcolm Bilson, Christine Schornsheim, Natalia Gutman, Aleksei Ljubimov, Beat Furrer, Nicolas Hodges jt). Ta on algatanud ja osalenud mitmed nüüdismuusika teose Venemaa esiettekandes. Esineb aktiivselt festivalidel ja soolokontsertidel.

Denis Golubev lõpetas Gnesinite nim Venemaa muusikaakadeemia oboe klassis. 2005-2017 oli Moskva teatri Novaja opera solist (oboe, inglisarv). Praegu on Tšaikovski nim Moskva konservatooriumi aspirantuuris (muusikaajaloo kateeder). Alates 1995 tegeleb autentse muusika interpreteerimise uurimisega. Osales Alfredo Bernardini meistriklassides (barokk ja klassikaline oboe). Esineb solisti ja kontserdikavade koostajana ansamblis Barokksolistid (asutatud 1990). Alates 2000 tegeleb Venemaa ja Euroopa kultuuriliste mõjutuste ajaloo uurimisega 18. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.
On mitme muusikafestivali ja kontserdisarja kunstiline juht, keskendudes Venemaal töötanud itaalia ja saksa heliloojate loomingu uurimisele ja tutvustamisele, tuues esile nende mõju paljude Vene heliloojate loomingule. Ta on esinenud mitme kontsertkavaga ka mitmel pool Eestis (Tšaikovski festivali raames, Lossimuusika kontsertidel Kadrioru kunstimuuseumis, Eesti Kontserti kontserdisarjas „Helisevad šedöövrid“).

Piletid Piletilevis ja muuseumi kassas
Piletid 25 € / 20 €

Korraldajad:
Kadrioru kunstimuuseum
Aarton OÜ

Täname: festival „Valgus kõnnib“

Rohkem infot:
Valguskonnib.ee
Kadriorumuuseum.ekm.ee