Audiogiid
Kas oled kunagi mõelnud, mis juhtuks, kui maalid ja skulptuurid saaksid kõnelda? Meie laste audiogiidis ärkavadki kunstiteosed ellu! Rända koos tüdruk Kadriga mööda muuseumi ja kohtu põnevate tegelastega – printsidega, geeniustega, daamiga mustas, salapäraste loomade ja paljude teistega.
Igas peatuspaigas ootab sind tegelane ning lustakas, õpetlik või salapärane lugu. Kadri juhatab sind ühe seikluse juurest teiseni ja aitab märgata asju, mida sa võib-olla varem poleks tähele pannudki.
Audiogiid sobib kogu perele!
Audiogiidi saad kuulata muuseumist tasuta laenatava seadmega.
Leia muuseumis kollase kõrvaklapi märgiga teosed,
vali vastav number, oota hetk ja saadki lugu kuulata.
Tekstide autor: Eia Uus
Tekste loevad: Eia Uus, Priit Öövel, Helelee Säde Raag
Helirežissöör ja tehniline toimetaja: Jaak Arula, Audioguide OÜ
Tegevustuba ja mängulised ülesanded ekspositsioonis
Kadrioru kunstimuuseumi peakorrusel asub vahva tegevustuba, kus saab mängida, ehitada, joonistada, ülesandeid lahendada, kunstiraamatuid lugeda ning muinasjutulise mängulossi akendest sisse piiluda. Ka näitusesaalidest leiab mängulisi ülesandeid, mis aitavad väikestel muuseumikülastajatel kunstiteoste sisu avada.
Tegevustoa ja ülesannete kujundus: Mae Kivilo
Lossimaketi mööbel ja mängutoa makett: Mirjam Kalamees
Pargi mängu joonistused: Nele-Liis Kõllamaa
Kostüümid ja nukud: Jaana Ratas
Fotonurga joonistused: Karmen Haiba
Konstruktsioonid: Tõnis Medri (Eesti Kunstimuuseumi näituste osakond)
Ülesanded ja tegevustoa kontseptsioon: Maarja Paesalu, Triin Raag, Eneli Raal
Koordinaator: Laura Tahk
Kadrioru pargi avastusrada
Ajalooline Kadrioru park on liigirikkamaid kaitse- ja rohealasid Tallinna linnas ning sobib külastamiseks igal aastaajal. Õpi ja avasta, tegutse ning naudi! Kadrioru kunstimuuseumi ja Kadrioru pargi koostöös valminud teejuht aitab pargis liigelda, avab Kadrioru ajalugu ja annab edasi teadmisi looduskeskkonnast. Teejuht on sobiv nii avastamishimulistele peredele kui ka õppematerjalina õpilasgruppidele.
Autorid: Kristin Braks (kujundaja), Ilona Kroon (Kadrioru kunstimuuseum), Elle Pent (Kadrioru Park)
Loovtöö „Ema portree“
Emadepäeva puhul valminud loovtöös näitavad Frida ja Aleksandra, kuidas valmistada emale üks kaunis tähendusega kingitus. Loovtööle andis ainest Kadrioru kunstimuuseumi püsiväljapaneku teos „Madonna puuviljapärjas“.
„Margaret ja Kadriorg”
Juturaamat
Elo Viidingu raamat „Margaret ja Kadriorg” on kaunis, ühtaegu mõtlik ja elav ülevaade kolmesaja-aastase Kadrioru ajaloost ja tänapäevast. See on jutustus oma loomult vastandlike ema ja lapse Kadrioru jalutuskäikudest ning asukatega kohtumistest.
Raamat sobib nii lapsele ettelugemiseks kui ka eneseavastamiseks lapsevanema või pere ja Kadrioru sõbrana. Ema keeruliste asjade lihtsad seletused Margaretile muudavad Kadrioru-maailma ja -elu kirjelduse lastele kergesti mõistetavaks, pakkudes uusi teadmisi.
Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.
„Kadrioru lossi lood. Värvi ja nuputa”
Värviraamat
Värviraamatus saab tutvust teha mitmete Kadrioru lossis asuvate esemete ja teostelt pärit tegelastega – siin kohtute loomade, inglite, kellade, ahjude ja muu toredaga, mis on aegade jooksul leidnud koha Kadrioru lossis.
Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.
„Muki ja Miisu kunstisaalis”
Audiogiid
Koer Miisu ja kass Muki selgitavad lastele suunatud audiogiidis , kuidas armsad lemmikloomad on jõudnud kunstiteostele näitusel „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“.
Teksti koostas Tiina-Mall Kreem, esitavad Margaret Sarv ja Karl Kalju Kivi, salvestas Jaak Arula.
Kuula lugusid siit.