fbpx
Otsi...

Otsing

Otsi näitusi, kontserti...

Erivajadusega külastajale

Kadrioru kunstimuuseum asub kaunis barokklossis ja on koduks Eesti suurimale Euroopa ja Vene kunsti kollektsioonile. Väärtuslik kultuuripärand peab olema ligipääsetav ja avatud kõigile, seetõttu teeme muuseumis kõik võimaliku, et ka erivajadusega külastajal oleks muuseumis hea ja turvaline.

Grupikülastuseks on loodud eri muuseumitunnid, eriprogrammid või ekskursioonid. Vaegnägija muuseumikülastust toetavad taktiilsed korruste plaanid, kirjeldustõlked, audiogiid ja taktiilne lossihoone mudel.

Muuseumisse tuleku juhised leiate lehelt Kuidas tulla.

Muuseumitunnid

Usume, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Kadrioru kunstimuuseumi haridusprogrammides saavad osaleda liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.

Vaata kõiki muuseumitunde
Muuseumitunnid

Liikumispuudega külastajatele

Muuseumisse saab siseneda peaukse juures vasakul olevat kaldtee kaudu.

Lossi ette autoga sõitmiseks tuleb värava eest helistada telefonil 565 5302.

Invaparkimine eelneval kokkuleppel muuseumiga:

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum

Muuseumis on olemas teisaldatavad kaldteed ja lift. Liftiga pääseb vaatama 2. ja 3. korruse püsiekspositsiooni ja vahetuvaid näitusi.

Vene kunsti väljapanekule (3. korrusel) lossi merepoolses tiivas ratastooliga kahjuks ei pääse.

Vaegnägijale

Muuseumis saab laenata audiogiidi kirjeldustõlkega, mis annab ülevaate Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsiooni pärlitest – Peeter Esimese paraadportreest, Madalmaade kunsti maastikumaalidest, lossi peasaalist, Katariina Esimese ratsaportreest jms.

Kirjeldustõlked on kuulatavad ka väljaspool muuseumi – kõik failid on kättesaadavad siit.

Kadrioru kunstimuuseumis on alates 2015. aasta novembrist avatud skulptuurikogu hoidla. Soovi korral saab tulla skulptuurikogu hoidla juhataja ja kuraatori Tiina-Mall Kreemi juhendamisel tutvuma marmor- ja pronksskulptuuridega ning kuulama põnevaid legende ja müütilisi lugusid muistsete kangelaste kohta.

Muuseumi teisel korrusel ootab külastajaid plastikmaterjalist lossi makett, mis on valmistatud 3D-printimise teel. Maketti täiendab taktiilne album lossi fassaadikaunistustest. Albumi saab laenutada muuseumikassast.

Kadrioru kunstimuuseumis toimuvad erinevad kuraatorituurid, muuseumitunnid ja loengud. Et leida huvipakkuva temaatikaga programm, palun võtke ühendust e-posti aadressil:

Juhtkoeraga muuseumisse tulekul palume eelnevalt informeerida muuseumi turvatöötajat telefonil 60 66 402 või 56 553 02 või kirjutada

Vaegkuuljale ja kurdile

Kadrioru kunstimuuseumis saate tellida viipekeelse giidi, kes viib läbi ekskursioone lossi püsiekspositsioonis. Giid Margit Taks valdab suurepäraselt vene, eesti ja rahvusvahelist viipekeelt.

Olete oodatud ka oma tõlgiga osalema muuseumitundides või ekskursioonidel.

Lisainfo saamiseks pöörduge:

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum