fbpx

Otsing

Iseseisvalt avastamiseks

Kadrioru pargi avastusrada

Ajalooline Kadrioru park on liigirikkamaid kaitse- ja rohealasid Tallinna linnas ning sobib külastamiseks igal aastaajal. Õpi ja avasta, tegutse ning naudi! Kadrioru kunstimuuseumi ja Kadrioru pargi koostöös valminud teejuht aitab pargis liigelda, avab Kadrioru ajalugu ja annab edasi teadmisi looduskeskkonnast. Teejuht on sobiv nii avastamishimulistele peredele kui ka õppematerjalina õpilasgruppidele.

Autorid: Kristin Braks (kujundaja), Ilona Kroon (Kadrioru kunstimuuseum), Elle Pent (Kadrioru Park)

PFD: Kadrioru pargi avastusrada

Loovtöö „Ema portree“

Emadepäeva puhul valminud loovtöös näitavad Frida ja Aleksandra, kuidas valmistada emale üks kaunis tähendusega kingitus. Loovtööle andis ainest Kadrioru kunstimuuseumi püsiväljapaneku teos „Madonna puuviljapärjas“. 

Video Youtube’is

„Seiklused ja sekeldused kunstiga”

Tegevusraamat lastele

Virgutav kunstivihik lastele sündis Eesti Kunstimuuseumi sajandaks sünnipäevaks. Sellest leiab ülesandeid, nuputamist, seiklusi ning sekeldusi paljude rohkem ja vähem tuntud kunstiteostega, sealhulgas Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioonis asuvate töödega. Kunstivihik on heaks seltsiliseks mõnusal pärastlõunal, pikal teekonnal või vihmasel õhtul, aga kindlasti tasub tulla teoseid ka muuseumisse oma silmaga kaema.

Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

„Margaret ja Kadriorg”

Juturaamat

Elo Viidingu raamat „Margaret ja Kadriorg” on kaunis, ühtaegu mõtlik ja elav ülevaade kolmesaja-aastase Kadrioru ajaloost ja tänapäevast. See on jutustus oma loomult vastandlike ema ja lapse Kadrioru jalutuskäikudest ning asukatega kohtumistest.

Raamat sobib nii lapsele ettelugemiseks kui ka eneseavastamiseks lapsevanema või pere ja Kadrioru sõbrana. Ema keeruliste asjade lihtsad seletused Margaretile muudavad Kadrioru-maailma ja -elu kirjelduse lastele kergesti mõistetavaks, pakkudes uusi teadmisi.

Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

„Kadrioru lossi lood. Värvi ja nuputa”

Värviraamat

Värviraamatus saab tutvust teha mitmete Kadrioru lossis asuvate esemete ja teostelt pärit tegelastega – siin kohtute loomade, inglite, kellade, ahjude ja muu toredaga, mis on aegade jooksul leidnud koha Kadrioru lossis.

Vihiku saab soetada Eesti Kunstimuuseumi e-poest.

Sinu teejuht Kadrioru kunstimuuseumis

Muki ja Miisu kunstisaalis

Audiogiid

Koer Miisu ja kass Muki selgitavad lastele suunatud audiogiidis , kuidas armsad lemmikloomad on jõudnud kunstiteostele näitusel „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“.

Teksti koostas Tiina-Mall Kreem, esitavad Margaret Sarv ja Karl Kalju Kivi, salvestas Jaak Arula.

Kuula lugusid siit.