fbpx

Otsing

Õppematerjal

Sellelt leheküljelt leiate materjale erinevate teemade käsitlemiseks ajaloo- ja kunstitunnis.

Eraldi lehel on välja toodud haridusprojektiEesti kunsti DIGISILD” töölehed ja videod.

Eesti kunsti digisild

Kadrioru pargi avastusrada

Ajalooline Kadrioru park on liigirikkamaid kaitse- ja rohealasid Tallinna linnas ning sobib külastamiseks igal aastaajal.
Õpi ja avasta, tegutse ning naudi! Kadrioru kunstimuuseumi ja Kadrioru pargi koostöös valminud teejuht aitab pargis liigelda, avab Kadrioru ajalugu ja annab edasi teadmisi looduskeskkonnast. Teejuht on sobiv nii avastamishimulistele peredele kui ka õppematerjalina õpilasgruppidele.

Autorid: Kristin Braks (kujundaja), Ilona Kroon (Kadrioru kunstimuuseum), Elle Pent (Kadrioru Park)

PFD: Pargi avastusrada PDF: RUS ПУТЕВОДИТЕЛЬ ПО ПАРКУ PDF: ENG Discovery Trail

E-tund „Kadrioru lossi A ja B“

Õppematerjali „Kadrioru lossi A ja B“ eesmärgiks on tutvustada põhikooli III astme ja gümnaasiumiõpilastele barokkarhitektuuri ja selle ühte muljetavaldavaimat näidet, Kadrioru lossi. E-tunni fookuses on barokk kui kunsti ja arhitektuuristiil, arhitektuuriajalugu ja -terminoloogia, Kadrioru lossi ajalugu ja Põhjasõja sündmused. 

Märksõnad: barokk, klassikaline arhitektuur, arhitektuuri sõnavara, Põhjasõda, Peeter I, Kadrioru loss.

Ava „Kadrioru lossi A ja B“

Ajalooõpetus ja -pildid I

Põhikooli ja gümnaasiumi ning kutsekooli ja täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele

10-osaline lühifilmidest ja töölehtedest koosnev komplekt õpetab kunstnike loodud Eesti ja Euroopa ajaloo tähtsamaid sündmusi kujutavaid ajaloopilte analüüsima ja mõtestama.

Õppematerjal sobib hästi täiendama ajalootundi, kus käsitletakse Baltimaade vallutamist 12.–13. sajandil, keskaegset linnakultuuri, reformatsiooni ning Napoleoni vallutusi ja vastaseid sõdu. Samuti sobib õppematerjal kunstitundi, kus räägitakse kunstnike rollist rahvuste ja riikide identiteedi loomisel.

Põhiautorid: Liis Reier, Raimo Jõerand, Tiina-Mall Kreem.

Õppematerjal on kättesaadav Eesti Ajalooõpetajate Seltsi kodulehel

Ajalooõpetus ja -pildid II

Põhikooli ja gümnaasiumi ning kutsekooli ja täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele

10-osaline lühifilmidest ja töölehtedest koosnev komplekt õpetab eesti kunstnike loodud Eesti ajaloo tähtsündmusi kujutavaid ajaloopilte analüüsima ja mõtestama.

Õppematerjal sobib hästi täiendama ajalootundi, kus käsitletakse eesti mütoloogiat, eestlaste muistset vabadusvõitlust ja Jüriöö ülestõusu, Mahtra sõda ja ärkamisaega, 1905. aasta revolutsiooni ja kommunistlikku liikumist, II maailmasõda ning sellega kaasnevaid kannatusi. Samuti sobib õppematerjal kunsti-, kirjanduse- ja ühiskonnaõpetuse tundi, kus räägitakse kunstnike rollist eestlaste identiteedi loomise loomisel.

Põhiautorid: Liis Reier, Linda Kaljundi, Tiina-Mall Kreem, Raimo Jõerand.

Õppematerjal on kättesaadav Eesti Ajalooõpetajate Seltsi kodulehel

Valgustus, vabamüürlus, Eesti

Põhikooli ja gümnaasiumi ning kutsekooli ja täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele

Lühifilmist ja töölehest koosnev õppematerjali komplekt aitab selgitada, kes olid ja on vabamüürlased, missugune on nende mõttemaailm ja sümboolika ning millist rolli on nad etendanud Eesti ajaloos. Salapärase vabamüürlaste teema kaudu heidab õppematerjal valgust baltisaksa vaimsele ja materiaalsele kultuuripärandile Eestis. Töölehe abil seotakse ajalugu kaasaegse ühiskonna probleemidega.

Õppematerjal sobib täiendama ajaloo, kunsti-, kirjanduse- ja ühiskonnaõpetuse tundi, kus räägitakse ideaalidest ja soovist oma töö ja loomingu kaudu maailma paremaks muuta.

Põhiautorid: Inna Põltsam-Jürjo, Olev Liivik, Liis Reier, Tiina-Mall Kreem, Raimo Jõerand.

Õppematerjal on kättesaadav Eesti Ajalooõpetajate Seltsi kodulehel

Audiogiid “Muki ja Miisu kunstisaalis”

Koer Miisu ja kass Muki selgitavad lastele suunatud audiogiidis , kuidas armsad lemmikloomad on jõudnud kunstiteostele näitusel „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“.

Teksti koostas Tiina-Mall Kreem, esitavad Margaret Sarv ja Karl Kalju Kivi, salvestas Jaak Arula.

Audiogiid