Muuseumisse saabumine
Kadrioru kunstimuuseum soovib pakkuda kõigile külastajatele heal tasemel kultuurielamust ja teenindust. Siia lehele on koondanud info erivajadustega inimestele.
Vabandame!
Saabumise kohta leiate teavet siit: Kuidas tulla
Tasuta sissepääsuõiguse kohta vaadake siit: Piletid
Liikumispuudega külastajale
Ratastooliga on võimalik muuseumi siseneda peauksest vasakul asuva kaldtee kaudu.
Siseruumides on trepiastmete ületamiseks teisaldatavad kaldteed/teleskooprambid soone laiusega 180 mm, mille paigaldamisel on abiks muuseumi turvatöötaja. Teleskooprambi eripära tõttu ei saa seda kasutada invarollerite, kolmerattaliste või madala põhja ja raskete akutoitel liikumisabivahendite puhul. Soovi korral saab kasutada muuseumi ratastooli.
Teisaldatavad kaldteed võimaldavad ligipääsu muuseumipoodi, seal asuvasse piletikassasse ja lifti, samuti kohvikusse ning esimesel korrusel avatud skulptuurikogusse ja tualetti.
Lossi peasaal, püsiväljapanek ja vahetuvad näitused asuvad lossi teisel ja kolmandal korrusel ning sinna saab sõita ka liftiga.
Kolmandal korrusel asuvale vene kunsti näitusele lossi merepoolses tiivas ratastooliga kahjuks ei pääse, sinna viib ainult trepp.
Invatualett asub muuseumi esimesel korrusel.
Kuulmispuudega külastajale
Muuseumi kolm tööpäeva ette teavitades on võimalik tellida viipekeelne giid, kes teeb ekskursioone püsinäitusel. Giidituuri tellimiseks palume helistada +372 606 6400 või kirjutada aadressil
Alati olete oodatud lossi ka oma tõlgiga.
Muuseumis puuduvad praegu veel silmusvõimendid.
Nägemispuudega külastajale
Muuseumi on võimalik külastada juhtkoeraga.
Külastust toetavad kirjeldustõlked, audiogiid ja taktiilne lossihoone mudel.
Asukoha kirjeldus
Peauksest vestibüüli sisenedes ja siis paremale hoides asub muuseumipood koos piletikassa ja liftga ning kohvik. Vestibüüli ja muuseumipoe vahel on uksed, mis muuseumi lahtiolekuajal on alati avatud. Vahetult pärast seda ukseava on kohe kolm laskuvat trepiastet, mis viivad muuseumipoodi (kassa asub vasakut kätt) ja sealt otse edasi kohvikusse.
Vestibüüli keskel on neli sammast ning vasakul ja paremal pool seinas kaminad. Mõlemal pool kaminate kõrval asuvad istepingid.
Iseteeninduse põhimõttel töötav garderoob jääb peauksest ligikaudu kahekümne sammu kaugusele, asudes vestibüüli tagumises osas, sissepääsuga paremalt poolt.
Üleriiete jm hoiustamiseks on võimalik kasutada ka lukustatavaid kappe, mis asuvad peauksest vasakul, ligikaudu kümnekonna sammu kaugusel algavast vasakule suunduvas koridoris. Koridorisse viivad uksed on tavapäraselt avatud, kohe pärast ukseava on kaks tõusvat trepiastet. Hoiukapid jäävad kõrgemal tasapinnal asuva parempoolse seina äärde.
Invatualett asub esimesel korrusel, hoiukappide vastas, enne nelja laskuvat astet. Tualeti ukse all on lai lävepakk.
Sissepääs näitustele asub peauksest umbes seitseteist sammu edasi ja kolm sammu enne garderoobi sissekäiku, vestibüüli tagumises osas, paremal pool. Sealt viivad kaks trepiastet üles automaatselt avaneva klaasist liugukseni.
Liuguksest paremal, põrandast 130 cm kõrgusel, seina peal, asub piletivalidaator. Klaasukse avamiseks tuleb pileti QR-kood validaatoris registreerida.
Klaasist liuguksest sisenedes jääb paremale puidust trepp, mis viib poolkaares vasakule keerates teise korruse trepimademele.
Juhul, kui soovite kasutada näitusesaalidesse sisenemiseks lifti, paluge pilet valideerida turvatöötajal. Lift asub kassa/poe ruumis, vasakul taganurgas.
Külastajaid abistab alati ka turvatöötaja.
Programmid
Kadrioru kunstimuuseum pakub programme liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lastele, noortele ja täiskasvanutele. Rohkem teavet leiate siit.
Ligipääsetavuse teatis
Külastaja meelespea
Nõuanded ja reeglid Eesti Kunstimuuseumi filiaalide külastamiseks.
Teie paremaks teenindamiseks oleksime tänulikud, kui informeerite oma tulekust eelnevalt turvatöötajat, helistades telefonil +372 565 5302 või kirjutades aadressil .