Otsi...

Otsing

Otsi näitusi, kontserti...

Suur maalilaupäev

Kadriorus toimuv „Suur maalilaupäev” on iga-aastane inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval. Sellest on oodatud osa võtma kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. 2020. aastal toimub üritus 30. mail.

Kunstimuuseumi roll on kunsti säilitada, uurida ja tutvustada ning seda viimast kõige laiemas mõttes. Muuseumi jaoks on väga tähtis aidata kaasa kõigi inimeste loovuse ja loomingulise eneseväljenduse arendamisele. Just sellepärast, et kõik saaksid kunstist ja kunsti tegemisest rõõmu tunda, seda üritust igal aastal korraldame.

Päeva jooksul toimuvad temaatilised ekskursioonid ja joonistusklassid Kadrioru kunstimuuseumis ning vabas õhus joonistamine ja maalimine lossi ümbritsevas barokkpargis. „Suurele maalilaupäevale” ootame nii professionaale kui harrastusmaalijaid, samuti kõiki lapsi ja täiskasvanuid, kes armastavad kunsti.

2020. aastal on „Suur maalilaupäev” seotud ühest küljest suurejoonelise kunstinäitusega „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu”, teisest – tähistame Kadrioru kunstimuuseumi ja kauni lilleaia taastamise 20. aastapäeva. Seepärast on maalilaupäeva peamiseks teemaks valitud lilled – lilled kunstis ja looduses.

Toimuvad erinevates tehnikates lillemaalimise meistriklassid harrastajale ja algajale kunstnikule. Kõik osalejad saavad nautida vabas õhus maalimist nii lilleaias kui ka mujal Kadrioru pargis. Eriekskursioonidel tutvume tähendusrikaste bukettidega vanade meistrite maalidel, kus iga õis võib pajatada oma lugu, olla vooruse allegooria või tunnistajaks autori kaugetest reisidest.

„Suurele maalilaupäevale” ootame nii professionaale kui ka harrastusmaalijaid, samuti kõiki lapsi ja täiskasvanuid, kes armastavad kunsti.

Kutsume kõiki vabas õhus joonistama ja maalima!

Valik „Suure maalilaupäeva” raames valminud töödest eksponeeritakse näitusel Kadrioru pargi muuseumis (Weizenbergi 26).

Näituse avamine toimub 5. juunil 2020 kell 16.

Kunstikoolide ja stuudiote grupikülastused palume ette registreerida.

Kontakt

Vabas õhus maalimine kõigile tasuta.
Maalilaupäeva osalejatele kehtib sel päeval muuseumi külastuseks soodushind 2 €.

Suurt maalilaupäeva toetab Akzo Nobel.

Kava

Oleme ajutiselt suletud
Saa osa meie veebiprojektidest!
Klõpsa siia!