fbpx

Otsing

Kadriorg 302

Kadrioru lossi- ja pargiansambli sünnipäeva tähistatakse igal aastal 22. juulil, sest just sellel päeval aastal 1718 saabusid siia Vene tsaar Peeter I ja Itaalia arhitekt Nicola Michetti ning määrasid tulevase lossi ja pargi asukoha ja planeeringu üldpõhimõtted. Kadrioru rajamisest möödub tänavu 302 aastat. Kadrioru sünnipäeva tähistamiseks korraldavad Kadrioru pargiansambli ajaloolistes hoonetes asuvad muuseumid (Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Peeter I maja, Eduard Vilde muuseum) ja Kadrioru Park festivali, mille eesmärk on pakkuda eri vanuses publikule harivaid ja meelelahutuslikke tegevusi, teadmisi ajaloost ja kultuurist ning unustamatuid muusikaelamusi.

2020. aastal tähistavad Kadrioru kunstimuuseum ja Kadrioru park ka olulist juubelit. Nimelt 22. juulil 2000 taasavati pärast restaureerimist ja muuseumi ümberkorraldust Kadrioru lossis kunstimuuseum. Sama päev on ka sünnipäevaks Kadrioru lilleaiale, mis taastati vanade pargiplaanide ja jooniste järgi algsega võimalikult lähedasel kujul. Seetõttu on „Kadriorg 302” programm pühendatud eelkõige kahekümneaastaseks saanud lilleaiale ja Kadrioru kunstimuuseumi püsiväljapanekule.

Pidustuste kava alustab põnev ja seikluslik maastikumäng „Lossiaiamängud”, mille huvitavad ja lustlikud ülesanded viivad osalejad erinevatesse Kadriorus asuvatesse muuseumidesse, kus saab panna proovile oma loovuse, osavuse ja taiplikkuse. Lillehuvilisi täiskasvanuid ootavad ringkäigud roosiaias ja Jaapani aias koos kogenud aednikega, samuti on avatud lillelaat, kust saab soetada nii barokiajastul armastatud tugeva lõhnaga taimi kui ka tänapäeva aiapidajate lemmikuid.

Pidupäeva tähtsündmuseks on suur galakontsert lilleaias. Kontserdikava on koostatud barokiaja õukonnaooperi parimates traditsioonides, kus vokaalnumbrid vahelduvad tantsuetenduse osadega. Kontsert on omamoodi ajarännak, alustades 18. sajandist ja ulatudes tänapäeva.

SÜNDMUSE KAVA