fbpx

Otsing

Suur maalilaupäev

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatav „Suur maalilaupäev” on iga-aastane inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval. Osalema on oodatud kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. Kunstimuuseumi roll on kunsti säilitada, uurida ja tutvustada ning seda viimast kõige laiemas mõttes. Just sellepärast, et kõik saaksid kunstist ja kunsti tegemisest rõõmu tunda, seda üritust igal aastal korraldamegi.

Maalilaupäev aastal 2024

2024. aasta teema on „Ideaalmaastik“. Teemavalikul lähtusime kahest suurepärasest väljapanekust: Kadrioru kunstimuuseumi näitusest „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“, kus kohtame Hispaania hingeelu avavat maastikumaali ning Mikkeli muuseumi uuest näitusest „Kügelgenid. Ühe baltisaksa perekonna lugu“, kus saab näha ka romantilisi ideaalmaastikke.

Maalilaupäeva kava

Maalilaupäev aastal 2023

2023. aasta maalilaupäeva teema „Liigirikas Kadriorg“ on saanud innustust Kadrioru pargi ja linnaosa mitmekesisusest. Soovime suunata tähelepanu meid ümbritsevale looduskeskkonnale ning kutsume üles märkama looma- ja taimeliike Kadriorus.

Maalilaupäev aastal 2022

Tänavuse maalilaupäeva teemaks on „Inimene ja loodus“ ning soovime tähelepanu juhtida linnaloodusele, liigirikkusele ning inimese ja looduse suhetele.

Maalilaupäev aastal 2021

2021. aasta maalilaupäeva teema „Maastikud ja inimesed“ on inspireeritud näitustest „Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu“ ja „Zuloaga. Hispaania hing“, kus mõlemal on olulisel kohal nii portreed kui ka maastikud.

Vaata galeriid osalejate töödest:

Maalilaupäev aastal 2020

20 aastat Kadrioru kunstimuuseumi asutamisest ja kauni lilleaia taastamisest. Nii on ka „Suure maalilaupäeva” seekordseks teemaks valitud lilled – lilled kunstis ja looduses.

Põnevad lühiloengud:

Videod Youtube’is
  • Hollandi lillebukettide maalide traditsioonist ja selle juurtest kõneleb kunstiteadlane Greta Koppel.
  • Kadrioru jaapani aeda tutvustab Kadrioru Pargi direktor Ain Järve.
  • Peeter I aegsest pargikunstist jutustab kultuuriloolane Maria Smorževskihh-Smirnova (video vene keeles, eestikeelsete subtiitritega).
  • Lillede hingeelu avab botaanik Urmas Laansoo.
  • Oma lillemaale tutvustab kunstnik Kamille Saabre.