fbpx
Otsi...

Otsing

Otsi näitusi, kontserti...

Suur maalilaupäev

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatav „Suur maalilaupäev” on iga-aastane inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval. Osalema on oodatud kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. 2020. aastal toimub üritus 30. mail.

Kunstimuuseumi roll on kunsti säilitada, uurida ja tutvustada ning seda viimast kõige laiemas mõttes. Just sellepärast, et kõik saaksid kunstist ja kunsti tegemisest rõõmu tunda, seda üritust igal aastal korraldamegi.

2020. aastal täitub 20 aastat Kadrioru kunstimuuseumi asutamisest ja kauni lilleaia taastamisest. Nii on ka „Suure maalilaupäeva” seekordseks teemaks valitud lilled – lilled kunstis ja looduses.

Sel aastal ei saa me kahjuks koguneda üheskoos maalima, kuulama ekskursioone ning osalema meistriklassides kohapeal – kuid Kadrioru kunstimuuseum toob „Suure maalilaupäeva” kõigile huvilistele koju kätte!

Põnevad lühiloengud:

Hollandi lillebukettide maalide traditsioonist ja selle juurtest kõneleb kunstiteadlane Greta Koppel.

Kadrioru jaapani aeda tutvustab Kadrioru Pargi direktor Ain Järve.

Peeter I aegsest pargikunstist jutustab kultuuriloolane Maria Smorževskihh-Smirnova (video vene keeles, eestikeelsete subtiitritega).

Lillede hingeelu avab botaanik Urmas Laansoo.

Oma lillemaale tutvustab kunstnik Kamille Saabre.

Koduses köögikapis leiduvate värvidega kunsti tegema õpetab Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraator Laura Berta Vahtra.

Loenguid saab jälgida Facebookis või muuseumi kodulehel.

Videod Youtube’is

 

Kutsume kõiki üles lilli maalima ja joonistama – oma koduaias, aknalaual, pargis või mujal. Oma vahenditega ja 2+2 reeglit järgides võib ka Kadriorgu maalima tulla. Osalema ootame nii professionaale kui ka harrastusmaalijaid, samuti kõiki lapsi ja täiskasvanuid, kes kunsti tegemisest rõõmu tunnevad.

Kutsume kõiki oma tegemisi kajastama ka sotsiaalmeedias, kasutades teemaviidet #suurmaalilaupäev.

Valminud teoseid pildistage ja jagage meiega virtuaalgaleriis ürituse Facebooki lehel või saatke e-postiga aadressil (fotode suurus kuni 5 MB). Pilte ootame kuni 23. juunini.

Valige pildigaleriist oma lemmik, sest enim hääli saanud töödele jagame auhindu: peaauhinnaks on eriekskursioon teistele külastajatele suletud Kadrioru kunstimuuseumis kuni 10-liikmelisele grupile, 2.–3. kohale tasuta Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi aastapääse. Lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja väärt trükiseid, milleks on Kadrioru kunstimuuseumi muuseumijuhid, Kadrioru pargi juhid ning Kadrioru rooside kataloogid.

Võitjad kuulutame välja 1. juulil.

Kutsume kõiki vabas õhus joonistama ja maalima!

Kontakt

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum

„Suure maalilaupäeva” partnerid: Akzo Nobel, Kadrioru Park