Tagasi kalendrisse

Jõulukontsert

Jõulukontsert

Aeg: 02.01.18  18:00–19:15
Asukoht: Kadrioru kunstimuuseum
Hind: 12 €

19. detsember 2017 kell 18 Kadrioru lossis
2. jaanuar 2018 kell 18 Kadrioru lossis

Maria Veretenina (sopran)
Kristi Mühling (kannel)
Jelena Ossipova (kitarr)
Kavas Mozart, Händel, Bach, Caccini, jõululaulud

Piletid 12 €
Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas

Lisainfo:

Kadrioru lossi peasaali meeliülendavalt kaunis interjööris saab nautida tuntud Eesti soprani Maria Veretenina ingelliku häält, mida ümbritseb muistselt helisev kannel ja mahedalt kõlav klassikaline kitarr. Jõulukontserti esimeses osas kõlavad klassikalised jõuludeaega sobivad aariad nagu Mozarti „Halleluuja“, Bachi „Magnificat“ jpt. Teises osas kuulajaid ootavad äratundmisrõõmu ja hingekosutust pakkuvad jõululaulud Olev Ehala „Jõuluinglist“ kuni ameerika helilooja Irving Berlini populaarse lauluni „White Christmas“.

Maria Veretenina on sündinud Tallinnas ning elab hetkel Suurbritannias. Ta on esinenud solistina ning ooperilauljana Rootsis, Soomes, Venemaal, Itaalias, Austrias, Ungaris, Saksamaal ja Suurbritannias. 2011. aastal debüteeris ta solistina Soome Rahvusooperis Helsingis.

Maria alustas oma lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Maarika Eensalu juures ning samal ajal käis ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ettevalmistuskursusel prof. Tamara Novitšenko juhendamisel. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat laulmise erialal (õpetajaks dots. Nadja Kurem ja prof. Jaakko Ryhänen), jätkas õpinguid EMTA magistrantuuris prof. Jaakko Ryhäneni juures ja seejärel täiendas end Santa Cecilia akadeemias Roomas, Itaalia (Prof. Rebecca Berg).

2001.a. sai ta I preemia Läänemeremaade noorte rahvalaulu ja akadeemilise soololaulu rahvusvahelisel konkursil ja samal aastal – II preemia noorterahvusvahelisel konkursil “Saules Starini 2002” (Daugavpils, Leedu), 2005.a. osales Eesti rahvamusika konkursil “Muusikatriad”  (Viljandi, Eesti), kui sai I preemia ja auhinda Parima interpretatsiooni eest, 2006.a. sai diplomi rahvusvahelisel konkursil “Merevaikkollane ööbik” (Kaliningrad, Venemaa), 2006.a. võttis osa IV rahvusvahelisest Isabella Jurjeva nimelisest vene romansi konkursist (Tallinn, Eesti), kus võitis II preemia, 2006.a. sai II preemia ja eriauhinna kohustusliku laulu eest Hendrik Krummi nimelisel lauljate konkursil (Kuresaare, Eesti), 2009.a. sai Eesti noorte interpreetide konkursi “Con brio” finalistiks, 2009.a. võitis III preemia VI Klaudia Taevi nimelisel konkursil.

Kristi Mühling on Eesti kromaatilise kandle interpreet, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on klassikaline- ja nüüdismuusika. Ta on paljude kandlele loodud teoste esmaettekandja nii solisti kui kammermuusikuna ning kuulub ansamblitesse Resonabilis (asutatud 2002, www.resonabilis.com) ja Una Corda (asutatud 2009, www.unacorda.net). Kristi Mühling on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kromaatilise kandle õpetuse alusepanija ning on töötanud samas õppejõuna alates kandle eriala asutamisest 2002. aastal.

Ta alsutas 10- aastaselt kandleõpinguid Tallinna Muusikakoolis Els Roode juhendamisel ning jätkas samal erialal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Aastatel 1991–2000 õppis ta Sibeliuse Akadeemias Helsingis mille lõpetas magistrikraadiga kandle erialal solisti osakonnas (õppejõud Ritva Koistinen).

Aastal 2000 pälvis Kristi Mühling Leedu,Vilniuses koraldatud Jonas Švedase nimelisel Baltimaade ja Soome kandlemängijate konkursil esikoha. Kristi Mühling töötab kandleõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis alates 1997. aastast ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias alates 2002. aastast.

Kristi Mühing on aktiivne interpreet, kes esineb pidevalt solisti- ja kammermuusikuna nii kodu- kui välismaal. Ta on pühendunud eesti kromaatilise kandle kui mitmekülgsete võimalustega instrumendi tutvustamisele, arendamisele ja propageerimisele ning teeb pidevalt koostööd heliloojatega uue kandlerepertuaari loomiseks. Ta on arvukate kandlele loodud uudisteoste esiettekandja esitades Mirjam Tally, Lauri Jõelehe, Helena Tulve, Tatjana  Kozlova-Johannese, Malle Maltise, Märt-Matis Lille, Kristjan Kõrveri, John Buckley (Iirimaa) ja teiste teoseid.

Jelena Ossipova alustas kitarriõpinguid Maardu Muusikakoolis ja osales juba õpingute ajal edukalt üleriigilistel konkurssidel. Aastatel 1996–2000 õppis ta G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise kitarri erialal Tiit Petersoni juures. 2003. aastal Jelena Ossipova osales ta Mozarteumi suveakadeemia kursustel Austrias, Salzburgis professori Alvaro Pierri juhendamisel. Aastail 2000–2004 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise kitarri erialal lektori Heiki Mätliku juhendamisel bakalaureuseõppes, millele järgnes magistriõpe sealsamas ( 2004-2005).

2005. aastal õppis vahetusüliõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias professori assistenti Andrzej Wilkuse käe all. Jelena Ossipova oli Hollandi rahvusvahelise kitarrikonkurssi 6 parimate hulgas.
Ta on osalenud paljudel meistrikursustel prof. Abel Carlevaro (Urugay) , Remi Boucher (Canada) , Jukka Saviouk (Soome), Per Skareng (Rootsi), David Tanenbaum ( USA), Zoran Dukic (Horvaatia), Andrew York (USA), Pablo Márquez (Argentiina), Benjamin Verdery (USA),Sven Lundestad (Norra), Nikita Koshkin ( Venemaa), Jorgos Panetsos (Kreeka), Gerhard Reichenbach (Saksamaa), Eduardo Fernandez (Urugay) jt. Jelena Ossipova on esinenud nii solisti kui ka ansamblistina Leedus, Soomes, Saksamaal, Poolas ning muidugi Eestis. Ta tegutseb ka pedagoogina ja olnud žürii liige muusikakoolide konkurssidel.