fbpx

Otsing

Talveball

Talvel saavad lapsed Kadrioru lossis osa muinasjutulisest ja säravast lasteballist. Ees ootab uhke tantsupidu tõelises barokklossis! Pidulikesse kleitidesse ja kaunitesse ülikondadesse riietatuna saab õppida ajaloolisi tantse, mängida vahvaid mänge ja vaadata toredat balletietendust Kadrioru lossi kunagistest uhketest elanikest ja nende tegemistest. Õhtupooliku lõpetab suursugune ball kauni elava muusika saatel.

Kõrge viirusohu tõttu 2020. aasta talvel lasteballi ei toimu

Balli kava

Sissejuhatus

Külalisi võtavad lossi vestibüülis vastu lossidaam ja kammerhärra, kes tutvustavad lossi ajalugu, etiketti ja ballitavasid. Kõigist soovijaist tehakse uhke fotoportree. Fotonurgas on jõulukuusk ja ajaloohõngulised aksessuaarid, mille taustal on võimalik end professionaalsel fotograafil pildistada lasta. Pidulikus peasaalis tervitavad külalisi balliperemees ja -perenaine.

Balli I osa

Sissejuhatav pidulik ringkäik lossi saalides, millele järgneb tantsuetendus „Talveunelm suvelossis”.

Lavastus „Talveunelm suvelossis” annab vaatajatele võimaluse rännata ajas, et kogeda 19. sajandi muinasjutulisena näivat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastuse peategelased on tsaar Nikolai I kolm tütart Aleksandra, Olga ja Maria. Läbi näitemängu, tantsu ja muusika tuuakse vaatajate ette „elavad pildid” suurvürstinnade suvepuhkusest, kus näeme noori õukonnadaame igapäevastes situatsioonides: teed joomas, nukkudega mängimas, külalisi vastu võtmas, eesti rahvapidu külastamas ning balliks valmistumas.

Balli II osa

Tantsutund ja pidulik ball – tantsuõpetajate juhendamisel saavad lapsed ja vanemad selgeks kombeka kummarduse ning kahe ajaloolise tantsu – poloneesi ja kotiljoni sammud. Koos tantsitakse spetsiaalselt Kadrioru balliks loodud muusika saatel!

Sobib 6‒11aastastele lastele

Üritus kestab umbes 2,5 tundi

Külalisi ootame pidulikes või ajaloohõngulistes rõivastes, parima kostüümi eest anname välja eriauhinna.

Talveball Kadrioru kunstimuuseumis. Fotod: Yulia Bogacheva