fbpx

Otsing

Avaldatud 03.01.2024 | 11.11

Eesti Kunstimuuseum kutsub talvevaheajal muuseumisse

""
Kadrioru kunstimuuseumi perepäev „Jõulud lossis“. Foto: Kadrioru kunstimuuseum

Kui pühad on peetud ja külmakraadid näpistavad, siis tasub koolivaheajal sammud seada Eesti Kunstimuuseumi filiaalidesse, kus jagub nii juhendatud tegevusi kui ka iseseisvalt avastamist tervele perele.

Kumu kunstimuuseumi pereprogrammide fookuses on näitus „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“. Kolmapäeval, 3. jaanuaril kutsume 1–3-aastaseid lapsi „Tasapisi“ väikelastehommikule, kus tuntakse rõõmu turnimisest, võimlemisest, kukerpallitamisest ja erinevatest tekstuuridest, mida märgatakse näitusel. Pühapäeval, 7. jaanuaril saavad lapsed vanuses 4–8 aastat näitust avastada perehommikul „Mängud puudutustega“, kus mõeldakse oma keha, alastuse, läheduse ja erinevate puudutuste peale ning oma pere harjumustele ja traditsioonidele, mis seostuvad läheduse väljendamisega.

Kumu kunstimuuseumi püsinäitust „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ saab uurima minna tegevuslehe abil, mis aitab tutvust teha erinevate teostega, märgata seni avastamata detaile, arutleda mitmesuguste teemade üle ja ka ise joonistada ning värvida. Tegevusleht küsige kaasa kassast.

Kadrioru kunstimuuseum kutsub laupäeval, 6. jaanuaril perepäevale „Kolmekuningapäev lossis“, mis loob muinasjutulise meeleolu. Sel päeval saab jäädvustada talveaja valgust söe, sangviini ja kriidiga, kuulda jõuluteema kujutamise traditsioonidest Euroopas läbi sajandite ning osaleda mängulisel ringkäigul.

Omal käel Kadrioru kunstimuuseumi avastama tulles tasub sisse põigata tegevustuppa. Selles toas on lubatud kõike oma käega katsuda ja lähemalt uurida: saab mängida, joonistada, lugeda ja nuputada.

Niguliste jõulukuusk. Foto: Karin Kaljuläte

Kindlasti pakub rõõmu Niguliste muuseumi külastus, kus püsinäitusele lisab pühadehõngu uhke jõulukuusk. Samuti tasub piiluda ka taevakorruselt avanevat talvist vanalinnavaadet.

Adamson-Ericu muuseumis saab pilgu heita salapärasesse ehte- ja metallikunstimaailma. Urve Küttneri isikunäitus „Kristallisatsioonid“ annab ülevaate kunstniku mitmekülgsest loomingust ning erinevatest materjalidest ja leidlikest tehnikatest, milles ta oma töid on teostanud. Kunstikeldris saab igas vanuses kunstisõber ehteid meisterdada.