fbpx

Otsing

Avaldatud 18.05.2023 | 16.37

Eesti Kunstimuuseumis saab muuseumiööl nautida nii kunsti kui ka liikumist

""
Muuseumiöö kannab seekord pealkirja „Öös on liikumist““, sobides 2023. aasta kui liikumisaastaga, mis keskendub tervislikele eluviisidele.

Laupäeval, 20. mail toimuval muuseumiööl ootavad Eesti Kunstimuuseumi filiaalid külastajaid kella 18-23 näitustele, ekskursioonidele, töötubadesse ja liikumismängudele.

Muuseumiööl maksab sissepääs muuseumidesse 1 euro. Tänavuse muuseumiöö teemaks on „Öös on liikumist!“.

Kumu kunstimuuseumis saab muuseumiööl külastada püsiväljapanekuid „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“, „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“ ja „Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel“. Kella 18-22 oodatakse huvilisi iseseisvalt osalema Kumu kunstimuuseumi sisehoovi orienteerumismängus. Kella 18.30–22 on Kumu kunstimuuseumi hariduskeskuses aga avatud loomingulised töötoad lastele ja täiskasvanutele. Lisaks toimuvad muuseumis lühiekskursioonid.

Adamson-Ericu muuseum ootab muuseumiööl külastama näitust „Puude taga on mets” ja avatud on  püsiekspositsioon „Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus“. Kella 18–22.30 on avatud töötuba „Kes liigub metsas”, kus saab valmistada kauni kollaaži elust metsas ning tuvastada ja joonistada metsaelanike jälgi. Kella 18–21 toimuvad Adamson-Ericu muuseumis tegevused ka sisehoovis. Mängida saab lõbusat loodusmängu ning võimalik on osaleda hüppenööri võiduhüppamisel. Võitjatele auhinnad. Muuseumis toimuvad ka lühiekskursioonid.

Kadrioru kunstimuuseumis on muuseumiööl püsiväljapanek ja skulptuuride hoidla külastamiseks avatud kuni kella 22. Näitusel „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“ saab tutvuda 20. sajandi esimestel kümnenditel loodud värviküllase ja ekspressiivse Soome kunstiga. Lossi peasaalis on võimalik aga nautida stukk-dekooril sillerdavat värvidiskot. Lapsi ootab Kadrioru kunstimuuseum teisel korrusel tegevustoas, kus muuhulgas on võimalik meisterdada elanikke miniatuursesse lossi ja proovida ajaloolisi kostüüme.

Mikkeli muuseumis saab muuseumiööl uudistada näitust „Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu“ ja püsiekspositsiooni. Kell 18 ja 19 räägib Tiit Pruuli muuseumis merest ja kunstist ning tutvustab valikut oma kollektsioonist (osalejate arv on piiratud). Kella 18–21 toimub muuseumi teisel korrusel laevade voltimise töötuba peredele.

Niguliste muuseum on muuseumiööl suletud.

Tutvu Eesti Kunstimuuseumi filiaalide muuseumiöö programmidega siin.

Eesti Kunstimuuseumi muuseumiöö üritus Facebookis.