fbpx

Otsing

Avaldatud 08.07.2024 | 16.50

Noored andekad muusikud esinevad Suveklassika sarja raames Kadrioru kunstimuuseumis ja Niguliste muuseumis

""
25. juulil esineb Kadrioru kunstimuuseumis tšellist Marcel Johannes Kits Foto: Kaupo Kikkas (Eesti Kontsert)

Suvekuude jooksul jõuab kaunis muusika Eesti Kontserdi kontserdisarjadega „Suveklassika Kadriorus“ ja „Suveklassika Nigulistes“ Kadrioru kunstimuuseumi ja Niguliste muuseumi ajaloolistesse saalidesse. Kontserdisarjade fookuses on andekad Eesti muusikud, kes on rõõmustanud publikut nii kodumaal kui ka piiride taga.

Vaata Eesti Kunstimuuseumi filiaalides toimuvate suviste kontsertide kava siit.

10. juuli õhtul kell 20 musitseerib Niguliste muuseumis organist Kristel Aer. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Josef Rheinbergi, Tõnu Kõrvitsa ja Jules Grisoni looming.

11. juulil kell 19 pakub Kadrioru kunstimuuseumi saalis kuulamisrõõmu kontsert „Inglise tujud“. 16. ja 17. sajandi inglise muusikat esitavad sopran Maria Listra ja ansambel Hortus Musicus. 18. juuli õhtul musitseerivad samas saalis viiuldaja Andres Kaljuste ja pianist Sophia Rahman. Kontserdil „Muusikaline moment“ kõlab Heino Elleri tundesügav viiuli- ja klaverimuusika.

24. juulil pakuvad Niguliste muuseumis kuulamiselamust organist Ulla Krigul ja saksofonist Virgo Veldi. Mitmekülgses kavas on Johann Sebastian Bachi, Astor Piazzolla, Tõnu Kõrvitsa ja Galina Grigorjeva helilooming.

25. juulil kutsuvad Kadrioru kunstimuuseumi kaunile kontserdile tšellist Marcel Johannes Kits ja pianist Rasmus Andreas Raide. Marcel Johannes Kits on üks säravama lennuga noortest muusikutest, kelle tegemised maailma kontserdilavadel võtavad järjest hoogsamaid tuure. Koos ansamblipartneri, Saksamaal õppinud ja tegutsenud Rasmus Andreas Raidega, kõlab suvisesse Kadriorgu hästi sobituv kontserdikava Viini klassikute loomingust. Kuulda saab Carl Philipp Emanuel Bachi, Joseph Haydni, Wolfgang Amadeus Mozarti ja Ludwig van Beethoveni loomingut.

Augustikuu toob Kadrioru kunstimuuseumi Eesti Kontserdi mentorprogrammist LIFT võrsunud noored muusikud.

1. augustil annab kontserdi noor kitarrist Harald Trass. Koos viiuldaja Karl Jõgi ja flöödimängija Siret Suiga musitseerides kõlab Ronald Dyensi, Mauro Giuliani, Leo Brouweri, Astor Piazzolla, Alberto Ginastera ja René Eespere loodud muusika.

8. augustil musitseerivad Kadrioru kunstimuuseumis noor viiuldaja Karl Jõgi ning pianist Oskar Abel Valand Halvorsen. Kavas on Claude Debussy, Erkki-Sven Tüüri ja Edvard Griegi looming.

Suvekontsertide sari saab heliseva punkti 22. augusti õhtul, kui Kadrioru kunstimuuseumis musitseerib noor sopran Annabel Soode. Teda saadab pianist Kärt Ruubel. Kavas on Georg Jakob Salumäe uue teose esiettekanne, Richard Wagneri „Wesendoncki laulud“ ning Aaron Coplandi „12 laulu Emily Dickinsoni sõnadele“.