fbpx

Otsing

Avaldatud 29.08.2023 | 11.09

Kadrioru kunstimuuseumis näeb fotonäitust Ukraina sõjast

""
Näitus avati Ukraina iseseisvumispäeval 24. augustil

Kadrioru kunstimuuseumis on 10. septembrini avatud Ukraina operaatori Serhiy Mykhailchuki ja Ukraina fotokunstnike Vlada ja Kostyantyn Lyberovi fotonäitus „Kultuur vs sõda“.

Näitus on osa assotsatsiooni „Vaata Ukraina!“ (“Дивись українське“) suuremast projektist, mille raames jäädvustavad ukrainlastest kultuuritegelased Venemaa sõjakuritegusid. Kadrioru kunstimuuseumis eksponeeritud 30 fotol on jäädvustatud olulised sündmused ja igapäevaelu hetked ukrainlaste võitlusest Vene agressori vastu. Fotodel näeb ka Ukraina relvajõududega liitunud kunstnikke ja kultuuritegelasi, kes tegutsevad aktiivselt vabatahtlikena sõjatagajärgede likvideerimisel ja põgenike aitamisel.

Fotonäituse korraldajad on MTÜ Ukraina organisatsioonide assotsiatsioon Eestis ja „Vaata Ukraina“ („Дивись українське“) assotsiatsioon.

Näitus „Kultuur vs sõda“ avati Ukraina iseseisvumispäeval 24. augustil, avamisel esines ansambel Dibrova koos Eestisse sõja ajal asunud Ukraina solistidega.

Veel 10. septembrini on Kumu kunstimuuseumis avatud ka näitus  „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“. Näitus tutvustab uuenduslikke kunstilisi tulevikunägemusi, mis sündisid Ukraina ajaloolistel aladel 1910.–1920. aastatel. Näituse finnissage leiab aset 9. septembril. Lõpuürituse programmis on töötuba, eestikeelne ekskursioon ning vestlus kunstiajaloo dekoloniseerimisest ja keerulise pärandiga töötamisest Ida-Euroopa muuseumide ja näitusepaikade kontekstis.