fbpx

Otsing

Avaldatud 23.05.2024 | 11.11

Suur maalilaupäev kutsub avastama kunstnike loodud maastikumaale ja looma ise looduspilte

""
Suurest maalilaupäevast on oodatud osa võtma kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. Foto: Eesti Kunstimuuseum

25. mail kella 12–16 Kadrioru kunstimuuseumis ja pargis toimuva tänavuse Suure maalilaupäeva teema „Ideaalmaastik“ on seotud kahe suurepärase väljapanekuga: Kadrioru kunstimuuseumi näituse „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“, kus kohtame Hispaania hingeelu avavat maastikumaali ning Mikkeli muuseumi uue näitusega „Kügelgenid. Ühe baltisaksa perekonna lugu“, kus saab näha ka romantilisi ideaalmaastikke.

Suure maalilaupäeva korraldajad soovivad suunata tähelepanu meid ümbritsevale looduskeskkonnale ning kutsuvad üles märkama Kadrioru loodust ning linnalooduse ja klassikalise maastikumaali seoseid. Loomingulise tegevuse kaudu saame kasvatada tähelepanu ja ilumeelt, kunstnike loomingut ja looduskeskkonda siduva kogemuse kaudu suudavad osalejad kunsti paremini mõista ja tunnetada. Lisaks vabas õhus maalimisele toimuvad päeva jooksul ka ekskursioonid näitustel Mikkeli muuseumis ja Kadrioru kunstimuuseumis ning ideaalmaastiku akvarellmaali töötuba kunstiõpetajate juhendamisel Mikkeli muuseumi haridusruumis.

Pered saavad Suurel maalilaupäeval lahutada meelt ja omandada uusi teadmisi Kadrioru pargi looduse rikkusest, läbides pargi olulisemaid paiku koos põneva Kadrioru loodusradade teejuhiga, mille abil saab avastada taimestiku mitmekesisust, pargi ajalugu ja puudega seotud põnevaid lugusid. Kadrioru loodusradade teejuht on kõigile kättesaadav muuseumi kodulehel, aga Suurel maalilaupäeval jagatakse kõigile soovijatele ka kaardi trükitud versiooni.

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatavast traditsioonilisest Suurest maalilaupäevast on oodatud osa võtma kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. Suur maalilaupäev on iga-aastane inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval Kadrioru kunstimuuseumi ees pargis juba alates 2003. aastast.

Suure maalilaupäeva kava