fbpx

Otsing

Kadriorg 305 sünnipäevakontsert „Veetlev barokktants“ 22.07.2023
18.00–19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Piletid
12 €
""
Kell 12 algav pidustuste avatseremoonia toob publiku ette barokktantsu veetleva ilu. Foto: Eesti Kunstimuuseum
Kontsert
Teemaüritus

Kadriorg 305 sünnipäevakontsert „Veetlev barokktants“

22. juuli õhtul täidab Kadrioru lossi ja pargi 305. sünnipäeva puhul lossi saali barokkmuusika koos kauni, avara ja hoogsa tantsuga: barokktantsutrupp Arte Movimento ja varajase muusika stuudio Cantores Vagantes annavad kontserdi „Veetlev barokktants“.

Tantsuetenduse õhustik toob vaatajani barokktantsu kogu selle rikkalikkuses. Prantsuse barokktants seostub ajalooliselt Louis XIVga – kuningaga, kes tantsis. Ta valdas tantsukunsti ja nõudis seda oskust oma õukonna liikmetelt ning kasutas tantsu, et taastada kord ja rahu õukonnas. 17. sajandil kirja pandud tantsuprintsiipidel püsib kogu Euroopa kultuuriruumi tants tänapäevani. Tantsude mitmekesisus on hämmastav: nii väärikas courante, ülimalt pidulik, graatsiline ja voolav, tundeline ja detailirohke saraband, teatraalne chaconne või siis kerge ja tempokas gigue ning kiire menuett kõrvuti veel kiirema heatujulise passepied’ga. Tantsuetendusel ilmuvad tantsijad vaatajate ette, et näidata oma oskusi nii, nagu Louis XIV õukondlased ilmusid igaõhtustel ballidel kuninga ette ja esitasid oma tantsu.

Kuulda saab paljude prantsuse heliloojate muusikat: Jean-Féry Rebel, Francois Couperin, Charles (Francois) Dieupart ja teised. Koreograafia on loonud Kristine Esko koos trupi liikmetega.

Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes töötab alates 1989. aastast. Sinna kuuluvad muusikud, kelle sooviks on varajase muusika interpreteerimine originaalpillide koopiatel, respekteerides ajaloolist esituspraktikat. Stuudio liikmeskond ei ole täpselt fikseeritud – seda võib käsitleda professionaalide sõpruskonnana, kus mängijate arv sõltub muusika nõudmistest.

Musitseerivad:
Reet Sukk – barokkflööt, plokkflööt
Taavi-Mats Utt – plokkflöödid
Reinut Tepp – klavessiin
Egmont Välja – tšello

Tantsukool Arte Movimento on loodud 2006. aastal Kristine Esko eestvedamisel, aga nime Arte Movimento sai tantsukool alles 2011. aastal. Kristine on olnud võistlustantsija ning tulnud ka proffide 10 tantsu Euroopa meistriks.

Praegu saab tantsukoolis õppida erinevaid tantse Euroopa kultuurist läbi aegade. Varasema aja tantsude eeliseid seltskonna- ja võistlustantsu ees on mitmeid. Esiteks on varasema aja tantsumuusika valik rikkalikum; teiseks on nende tantsudega tõesti võimalik hea rühi poole pürgida; kolmandaks leiab erinevas vanuses tantsuhuvilistele just neile sobilikke tantse.

2021. aastaks oli tantsukoolis tekkinud barokktantsutrupp, mis annab 22. juulil Kadriorus etenduse.

Tantsivad: Margit Maalmeister, Teele Raue, Marii Tunnel, Anni Nurmsalu, Aasa Nurmsalu, Joonatan Liivamägi, Siimeon Liivamägi, Rafael Nappir

Piletid 12 € Piletilevis ja muuseumikassas

Vaata kogu Kadriorg 305 sünnipäevapidustuste programmi