fbpx

Otsing

Kuraatorituur näitusel „Kohanemise kunst“ 07.02.2024 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
""
Kollaaž teostest: Johann Elias Ridinger. Kaks hirve. 1768. Eesti Kunstimuuseum; Johann Elias Ridinger. Hirv. U 1740. Eesti Kunstimuuseum; Elo-Reet Järv. Roheline pesa. 1989. Eesti Kunstnike Liit
Näitusetuur

Kuraatorituur näitusel „Kohanemise kunst“

Tuuri viivad läbi näituse kuraatorid Triin Metsla ja Madli Ehasalu.

Näitus „Kohanemise kunst“ uurib, kuidas me harjumispäraselt tajume, tõlgendame ja väärtustame looduskeskkondi ja kaasliike. Näitus vaatleb kaasaegsete kunstnike lähenemisviise looduse väärtustamisel ning ökoesteetikast ja ökofeminismist tärganud looduse de-estetiseerimist. Näituseruumides nihestatakse inimese ja looduskeskkonna vahelisi piire kunsti abil, kaasates nii kriitilisi kaasaegseid kunstnikke kui ka teoseid Eesti Kunstimuuseumi kogudest, mis räägivad kaasa liigirikkuse, mitmekesisuse, kaasliikide, sõltuvussuhete, ökoärevuse ja kestlikkuse mõistekimpude all.

Eesti Kunstimuuseumi vanade meistrite teoste ja kaasaegse kunsti dialoog pakub vaatajale mõtteainet: milline looduskeskkond on inimest sajandite jooksul ümbritsenud, kuidas on kunstnikud sellesse suhtunud ning kuidas on see suhe muutuvates keskkonnatingimustes teisenenud. Mitmed tõlgendused tõukuvad just isiklikust suhtumisest tarbimisse ning materjalikasutusse, sooviga leida helgemaid tulevikustsenaariume.