fbpx

Otsing

Muuseumiöö „Öös on vabadust“ Kadrioru kunstimuuseumis 18.05.2024
18.00–23.00

Kadrioru kunstimuuseum
Pargiekskursioonid tasuta

Eriekskursioonide piletid Fienta müügikeskkonnas

Teemaüritus

Muuseumiöö „Öös on vabadust“ Kadrioru kunstimuuseumis

Rahvusvahelisel muuseumipäeval, 18. mail on püsiväljapanek, näitus „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ ja skulptuurikogu avahoidla avatud kella 10.00–18.00.

Lapsi ootame toredas tegevustoas muuseumi 3. korrusel. Tegevustuba hõlmab miniatuurse lossimudeli elanike meisterdamist, ajalooliste kostüümide proovi ja palju teisi mänge stiilses interjööris.

Muuseumis jagavad kunstiga seotud küsimustele lahkesti vastuseid professionaalsed giidid.
Palume arvestada, et suure külastatavuse puhul võib ligipääs näitusesaalidesse olla ajutiselt piiratud ning tuleb oodata, kuni teised külastajad edasi liiguvad.

Muuseumiööl kl 18–23 on loss külastajatele suletud, v.a eripiletiga tuuril osalejad.
Muuseumiööl toimub pargis 4 tasuta ekskursiooni.

 Muuseumiöö programm

Kell 18.00–19.30 Kirjanduslik Kadriorg. Temaatiline ekskursioon Kadrioru pargis. Kadriorus elanud ja töötanud kunstnikest ning nendega seotud põnevatest seikadest räägib Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Kerttu Männiste (eesti keeles).
Kogunemine Kadrioru kunstimuuseumi sissepääsu ees.

Kell 18.00–19.30 Ajalooline Kadriorg. Erinevad ajastud ja Eesti ajaloo põnevad ja keerulised leheküljed kajastuvad ka kauni Kadrioru lossiansambli ja pargi ilmes. Tsaarid ja presidendid, kunstnikud ja sportlased, mainekad kirjanikud ja väikesed lapsed – Kadrioru loos on väga palju erinevaid hääli! Ekskursiooni juhib Kadrioru kunstimuuseumi giid Irina Danilova (vene keeles).
Kogunemine Kadrioru kunstimuuseumi sissepääsu ees.

Algusega kell 19.00 Kadrioru pargi videviku ekskursioon, giid Elle Pent (eesti keeles)
Kadrioru pargi videviku ekskursioon, giid Maria Strukova (vene keeles)
Mõlemad ekskursioonid algavad Kadrioru Pargi infopunkti juurest. Infopunkt I-Lustla asub A. Weizenbergi ning J. Poska tänavate ristmikul.

Eriprogrammid Muuseumiööl:

Kell 18.30–20.00
Eriprogramm näitusel „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ koos lühiekskursiooni ning klaasikese Hispaania veiniga lossi terrassil. Ekskursiooni juhib näituse kuraator ja Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre (eesti keeles, 20 € pileteid saab osta eelmüügist Eesti Kunstimuuseumi e-poes, Fientas või kohtade olemasolul muuseumi kassas kohapeal, osalejate arv on piiratud!).

Kell 20.00–21.30
Eriprogramm näitusel „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ koos lühiekskursiooni ning klaasikese Hispaania veiniga lossi terrassil. Ekskursiooni juhib näituse kuraator ja Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre (vene keeles, 20 € pileteid saab osta eelmüügist Eesti Kunstimuuseumi e-poes, Fientas või kohtade olemasolul muuseumi kassas kohapeal, osalejate arv on piiratud!).

Lisainfo:

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum